Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dinamo Mesken başkente taşındı

Giriş Tarihi: 1.2.2015
Dinamo Mesken başkente taşındı

Siyasi çatışmaların yoğun olduğu 1971'de ülkücü gençlerle Dev-Gençlileri aynı forma altında toplamayı başarabilen Ertuğrulgazi Gençlik ve Spor Kulübü diğer adıyla Dinamo Mesken'in hikayesi Ankara Salt Ulus'ta ziyaretçilerini bekliyor

Sadece bir futbol takımı olmayan aynı zamanda kurulduğu dönemin farklı siyasi renklerinide içinde barındıran Bursa'nın "Solcu Semti" Mesken'de kurulan Dinamo Mesken hikayesi Medya Sanatçısı Ege Berensel tarafından gün yüzüne çıkartıldı. Hikayesinden çok etkilendiği için "Dinamo Mesken" üzerine araştırmalar yaptığını ifade eden Berensel'ni çocukluğu da Bursa'da geçmiş. Dinamo Mesken döneminde küçük bir çocuk olduğunu belirten Berensel "5-6 yıl önce mahalleye gittim ve hikayesinden çok etkilendiğim Dinamo Mesken üzerine araştırmalar yapmaya başladım. Siyasetin en ateşli olduğu dönemlerde "Dinamo Mesken" her türlü siyasi rengi içerisinde barındırıyordu" dedi.

SERGİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Berensel "Antrenman sahalarında silahlarla korunuyordu insanlar. Her mahallenin bir siyasi duruşu vardı ve bu siyasi duruşu yansıtan bir futbol takımı bulunurdu. Dinamo Mesken bu takımlardan farklıydı. Her türlü görüşe açık demokratik bir takımdı. Doğa Çınar'ı diye Ülkücü bir takım vardı. O dönemde 9 futbolcusu Mesken'e transfer olmuştu. Siyasi çatışmaların yoğun olduğu mahallede bu futbolcular korunuyordu" diye konuştu. Berensel, Ankara'da açılan serginin büyük bir ilgiyle karşılandığını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dinamo Mesken başkente taşındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN