Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralel dershaneler yeni oyun peşinde

Giriş Tarihi: 3.5.2015
Paralel dershaneler yeni oyun peşinde

Dershanelerinin kapanmasıyla büyük bir maddi kayıp yaşayacak olan Paralel Örgüt, 35 dernek kurdu. Dershane öğrencilerini derneklere kaydıran örgüt bağış almayı sürdürüyor

FEM dershanelerinin kapatılacak olması nedeniyle Paralel örgüte eleman yetiştiremeyecek olmanın telaşına düşen Gülen Örgütü, yürürlüğe giren kanunu hile yoluyla aşmayı planlıyor. FEM dershanesi yetkilileri tarafından ardı ardına kurulan dernekler vasıtasıyla ilginç bir yola başvuran örgüt 'ücretsiz' eğitim desteği adı altında yeni bir faaliyete başladı. merkez ve büyük ilçelerde 35 farklı dernek kuran Paralel Yapı dershanecilik faaliyetlerini bu dernekler üzerinden yürütmeye başladı. İş merkezlerinde kiraladıkları bürolarda, eğitim koçluğu, sınavlara hazırlık danışmanlığı, zeka gelişimi, yurtdışı eğitim danışmanlığı ve hızlı okuma branşlarında eğitim veren örgüt FEM dershanelerindeki öğrencileri buralara kaydırmaya başladı.

ÜCRET DERNEĞE BAĞIŞ
Sözde ücretsiz eğitim desteği verildiğini ileri sürdükleri bu yeni tip dershaneler için farklı isimlerle kurulan derneklere yönlendirilen öğrenci velilerinden bağış adı altında dershane ücreti alınıyor. Dershanelerinin kapanmasıyla büyük bir para kaybına uğrayacak olan örgüt maddi kayıp yaşamamak için her yolu deniyor. Dershane kapanacak diye çocuklarını alan velileri de arayan örgüt üyeleri, bu dernekler vasıtasıyla dershanecilik faaliyetlerinin devam ettiğini anlatıyorlar. Öte yandan Bursa'da Paralel Örgüt birçok yeni şirket kurarak, deşifre olan firmalarındaki faaliyetleri bu yeni şirketlere kaydırma yoluna gidiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel dershaneler yeni oyun peşinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN