Türkiye'nin en iyi haber sitesi

BTSO’dan FETÖ liderine tweet'lİ destek

FETÖ'ye verdiği destekle dikkat çeken BTSO yönetim kurulu üyesi Şakir Umutkan'ın Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar dikkat çekti. Başkan İbrahim Burkay ise, paralel yapıya alenen verilen desteği sadece izlemekle yetiniyor

Giriş Tarihi: 29.11.2015
BTSO’dan FETÖ liderine tweet'lİ destek

Sanayi ve Ticaret Odası (BTSO) terör örgütü FETÖ'ye finansal destek sağlayan paralel işadamlarına adeta kol kanat geriyor. Odanın kaynaklarını paralel ajanslara aktaran yönetim kurulu üyesi Emin Akça, sözleşmeye rağmen dergi dağıtımını BTSO kaynaklarından yaptırarak Lim5 isimli ajansa ekstra gelir sağlıyor. Diğer yönetim kurulu üyesi Şakir Umutkan ise attığı tweet'lerle Fetullah Gülen'e olan desteğini açıkça gösteriyor. Tüm bunlara rağmen BTSO Başkanı İbrahim Burkay sessizliğini koruyor. Paralel Devlet yapılanmasının ve Fetullahçı Terör Örgütü'nün en önemli finans kaynağını oluşturan işadamları Bursa'da BTSO çatısı altında faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor. 17-25 Aralık darbe girişimi sonrası Fetullah Gülen'e verdiği destekle dikkat çeken Bursa Girişimci İşadamları Derneği (BUGİAD) üyesi olan Emin Akça ve Şakir Umutkan, sığındıkları BTSO Başkanı İbrahim Burkay'ın kanatları altında paralel faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyorlar. Geliri, işadamlarından toplanan aidatlarla sağlanan BTSO'da, kaynakları paralel firmalara aktarmaktan çekinmeyen BTSO Yönetim Kurulu üyesi iki isim, paralel yapıya açıkça finans desteği sağlıyor.

BAŞKAN BURKAY SESİZ KALIYOR
BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Şakir Umutkan'ın attığı tweet'ler ise FETÖ'ye desteği açıkça ortaya koyuyor. Fetullah Gülen'in fotoğrafını paylaştığı tweet'inde "İncinsen de incitme. Hakaret etseler de sen etme. İnşallah bu günler de geçecek" diye yazan Umutkan'ın buna benzer pek çok tweet paylaştığı belirlendi. Paralel yapıya alenen destek veren BTSO yöneticileri hakkında bir adım atması beklenen Başkan İbrahim Burkay ise olup biteni sadece izliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BTSO’dan FETÖ liderine tweet'lİ destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN