Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arama kurtarma ekibine tam not

Giriş Tarihi: 27.12.2015
Arama kurtarma ekibine tam not

Yıldırım Belediyesi Sivil Savunma Müdürlüğü bünyesindeki, tamamı gönüllü personelden oluşan Yıldırım Arama-Kurtarma Ekibi, gerçeğini aratmayan deprem tatbikatı gerçekleştirdi

Yıldırım İsabey Mahallesi'nde yapılan tatbikatta 17 görevli personelden oluşan Yıldırım Arama- Kurtarma Ekibi, senaryo gereği depremde yıkılan binada arama ve kurtarma işlemleri yaparak enkaz altında kalan yaralılara müdahale etti. Başarılı bir şekilde tamamlanan tatbikat sonrası çalışmalar hakkında bilgi veren Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Türkiye'nin deprem ülkesi olduğu gerçeğini hatırlatarak, "Özellikle bölgemizin deprem kuşağı üzerinde olması, depremle yaşamayı öğrenmemizi ve her an hazırlıklı olmamızı gerektirmektedir. Biz de olası bir afet anında Yıldırım Belediyesi olarak 7/24 hazır durumdayız" dedi.

MODERN EKİPMANLARA SAHİP

Yıldırım Arama-Kurtarma ekibinin gönüllü personellerden oluştuğunu ve son derece iyi eğitim aldığının bilgisini veren Başkan Edebali, "Ekibimizin temel amacı doğal afetlerde ve kazalarda profesyonel bir yaklaşımla kazazedelere en kısa sürede ulaşarak, emniyetli koşullara naklini yapmaktır"dedi. Arama-Kurtarma ekibinin modern ekipmanlara sahip olduğunu da aktaran Başkan Edebali, "İki adet tam teçhizatlı aracımız mevcut. Bu araçlarımız içinde demir ve beton kesme-ayırma makineleri, 10 tondan fazla yük kaldıracak hava yastıkları, destek üniteleri ve su tahliye motorları bulunuyor" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arama kurtarma ekibine tam not
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN