En modern su kayağı Gölkaypark

Giriş Tarihi: 8.5.2016
En modern su kayağı merkezi Gölkaypark

İzmit Belediyesi’nin doğal bir yaşam alanı olarak İzmitlilerin hizmetine sunduğu Gölkaypark, vatandaşların ilgi odağı oldu. Gölkay, su kayağı ve wakeboard meraklıları dışında, doğa tutkunlarının da ilk tercihleri arasında yer aldı

Sulama göleti olarak yapılan, yıllarca bu şekilde kullanıldıktan sonra atıl bir hale gelen alan, İzmit Belediye Başkanı Dr. 'ın girişimleriyle 2010'da nın en modern Weakboard haline getirildi. 6-7 yıl öncesine kadar şehrin en atıl bölgesi olarak bilinen Gölkaypark, günümüzde bir cazibe merkezi haline geldi. İzmit halkının en uğrak noktası haline getirilen bölgede sportif faaliyetler gerçekleştirilirken, sayısız şampiyonaya da ev sahipliği yapıldı. İzmit Belediyesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen Avrupa Wakeboard Su Kayağı Şampiyonası ile Dünya Kupası Organizasyonu'na da ev sahipliği yapan tesis, su sporları noktasında cazibe merkezine dönüştü. Gölakypark sadece su sporlarının yapıldığı bir alan değil, aynı zamanda sosyal ve kültürel aktivitelerin yapıldığı bir alan da oldu. Dünyada ilk defa su üzerinde sema gösterisi burada gerçekleştirildi.

DÜNYA ŞAMPİYONASI YAPILDI
Gölakypark, aynı zamanda yürüyüş yolları, parkları, mesire alanları ile vatandaşların en çok tercih ettiği yerler arasında bulunuyor. Bölge aynı zamanda olta balıkçılarının da balık tutma adresi haline geldi. İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan'ın sık sık giderek Weakbord yaptığı tesis yaz aylarında vatandaşlar ve sporcularla dolup taşıyor. 2700 metre yürüyüş ve bisiklet yolu, çocuk oyun alanları, kondisyon alanları, piknik alanları ve yeşil alanların yer aldığı Gölkay Park 2. Etap çalışmaları da önümüzdeki günlerde tamamlanmış olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En modern su kayağı merkezi Gölkaypark
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN