Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ yurtları artık milletin

İnegöl’de FETÖ soruşturması kapsamında örgütün iki yurdu kapatıldı. 5 yıldızlı konforunda inşa edilen ihanet yuvaları, artık lise öğrencilerine hizmet veriyor

Giriş Tarihi: 25.9.2016
FETÖ yurtları artık milletin
15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında İnegöl'e bağlı Turgutalp Mahallesi'nde bulunan Özel Zöhra Ortaöğretim Kız Öğrenci Yurdu ile Özel İshakpaşa Polat Ortaöğretim Erkek Öğrenci Yurdu'na el konuldu.

15 TEMMUZ DEMOKRASİ YURDU
Devlet tarafından el konularak kapatılan yurtlar şimdi milletin evlatlarına hizmet veriyor. 15 Temmuz Demokrasi Yurdu ismi verilen 100 kişilik yurtta, Mediha-Hayri Çelik Fen Lisesi ile Prof. Dr. Halil İnalcık Sosyal Bilimler Lisesi'nde eğitim gören kız öğrenciler kalıyor. Kapatılan Özel İshakpaşa Polat Ortaöğretim Erkek Öğrenci Yurdu'na ise Prof Dr. Halil İnalcık Sosyal Bilimler Lisesi Erkek Öğrenci yurdu ismi verildi. Yurtlarda bu okulların öğrencileri kalacak. Milli Eğitim Müdürlüğü'ne devredilen yurtlara basın mensupları ilk kez girdi. 5 yıldızlı konforuna ve devasa sohbet odalarına sahip yurtlar özel bir mimari ile inşa edilmiş. Yurtların üst katında oluşturulan özel odalara ve sohbet salonlarına özel merdivenlerden ya da şifreli asansörlerle çıkılabiliyor. Gizli tutulan bu bölümlerde lüks otelleri aratmayan tek kişilik odalar bulunuyor. Kapatılan Özel Zöhra Demir Ortaöğretim Kız Öğrenci Yurdu'nda yapılan incelemede yurda farklı bir giriş kapısı yapıldığı ve oluşturulan özel bir kata buradan çıkıldığı tespit edildi.

ÖDENMEYEN BORÇLARA HACİZ
Yurtta bulunan ve ilan panolarına asılmış olan yazılar da dikkatlerden kaçmadı. Duyuru olarak asılan yazıda, yurt taksitlerini ödemeyen öğrencilerin senetlerinin muhasebeye verileceği ve ödeme yapılmadığı takdirde borçla alakalı haciz işlemlerinin başlatılacağı yazıyor. Diğer yandan yurdun üst katında oluşturulan özel bölümleri ise yurtta bulunan kameraların görmediği bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ yurtları artık milletin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN