başvurusu için gerekli belgeler nelerdir? ve işlem adımları

iş arayan vatandaşlarımızın istihdam edilmesini sağlayan en önemli kurumlardan birisidir. Yeni mezun ve tecrübeli vatandaşlarımız iş bulmak ya da iş değiştirmek amacıyla ’a başvuruda bulunmak istiyorlar. Bu bağlamda İŞKUR başvurusunda gereken evraklar listesine erişmek isteyenler İŞKUR başvurusu için gerekli belgeler nelerdir? sorusunun cevaplarını öğrenmek istiyor. İşte tüm bilgiler…

Giriş Tarihi: 19.6.2020 02:57 Son Güncelleme: 21.6.2020 10:56 ABONE OL
İŞKUR başvurusu için gerekli belgeler nelerdir? İŞKUR başvurusunda gereken evraklar listesi ve işlem adımları

Türkiye İş Kurumu Türkiye'de yeni mezun ve işsiz vatandaşlarımızın istihdam edilmesiyle birlikte pek çok görevde önemli rol oynamaya devam ediyor. İşsiz vatandaşlarımız, bir iş sahibi olmak amacıyla İŞKUR'un kapısını çalmak istiyor. Bu bağlamda İŞKUR başvurusunda gereken evraklar listesine erişerek kayıt işlemlerini gerçekleştirmek isteyenler İŞKUR başvurusu için gerekli belgeler nelerdir? sorusunun yanıtlarını merak ediyor.

İŞKUR BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

Türkiye İş Kurumu'nda iş başvurusu yapabilmek için öncelikle kayıt olmak gerekiyor. İŞKUR'a kayıt olma detayları şöyle;

KAYIT

İŞKUR'da iş aramanın ilk şartı kayıt olmaktır. Türkiye İş Kurumunun istihdam hizmetlerinde faydalanmak isteyenler kurumun portalından yahut kurumun ünitelerinden şahsen başvuru yaparak kayıt olması gerekmektedir. İstihdamın başarılı ve iş-çalışan bazında tam uygunlukta olması için hem ilana çıkılan açık iş ve başvuruda bulunacak adaylara ilişkin tüm detaylar tam ve doğru bilgilerin bulunması esastır. İnternet portalı yada kurumun ünitelerindeki personel tarafından yapılacak başvurularda tam ve doğru bilgiler verilmesi kendilerine en uygun işin bulunmasında oldukça önem arz etmektedir. Bundan dolayı kişisel, iletişim, eğitim, meslek ve diğer tüm bilgilerinizi doğru ve tam şekilde veriniz. Hazırlayacağınız özgeçmişte eğitim – meslek detayları bilgisini girmediğiniz takidrde kaydınız gerçekleştirilememektedir.

KAYIT KOŞULLARI

İş arayan vatandaşlarımızın Türkiye İş Kurumu'na (İŞKUR) kayıtlarının yapılabilmesi için 14 yaşını doldurmuş olmaları zorunludur. İŞKUR'a kayıtlar da kişinin beyanı esastır. Gerçekdışı beyan verilmesİ durumunda İŞKUR sorumluluk kabul etmemektedir.

İŞKUR BAŞVURUSUNDA GEREKEN EVRAKLAR LİSTESİ

  • 3 adet vesikalık fotoğraf
  • İkametgah İlmuhaberi (e- devlet)
  • Kimlik fotokopisi
  • Adli sicil raporu (e- devlet)
  • Sağlık raporu ( Aile Hekimliğinden olabilir)
  • IBAN numarası (herhangi bir banka olabilir)
  • Aile durum belgesi
İŞKUR çalışma ve mesai saatleri: 2020 İŞKUR merkezleri saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? Cumartesi çalışıyor mu?

ARKADAŞINA GÖNDER
İŞKUR başvurusu için gerekli belgeler nelerdir? İŞKUR başvurusunda gereken evraklar listesi ve işlem adımları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA