il dışı tayin ve atama başvuruları ne zaman başlayacak? İşte 2019 il dışı tayin atama kılavuzu ve takvimi

Öğretmenleri yakından ilgilendiren 2019 il dışı tayin ve atama süreci için heyecan dorukta. 'na bağlı eğitim kurumlarında kadrolu olarak görev yapan öğretmenler, iller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme işlemlerini yakından takip ediyor. Bu doğrultuda, ' ile 2019 il dışı tayin atama başvuruları ne zaman başlayacak?' sorusu arama motorları üzerinde oldukça araştırılıyor. MEB, kılavuzu ile başvuru şartları hakkında detayları duyururken, merak edilen bilgileri de açıkladı. Peki, il dışı atama tayin başvuruları nasıl ve nereden yapılacak? İşte bilgiler...

Giriş Tarihi: 12.6.2019 11:43 Güncelleme Tarihi: 12.6.2019 11:43
MEB öğretmen il dışı tayin ve atama başvuruları ne zaman başlayacak? İşte 2019 il dışı tayin atama kılavuzu ve takvimi

Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) bağlı eğitim kurumlarında görev yapan kadrolu öğretmenleri ilgilendiren 2019 iller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme işlemleri için geri sayım sürüyor. İlgili süreci yakından takip eden binlerce öğretmen, il dışı tayin ve atama başvuruları hakkında bilgi edinmeye çalışıyor. Bu bağlamda, 'MEB ile 2019 il dışı tayin atama başvuruları ne zaman başlayacak?' sorusu yanıtı en çok merak edilenler arasında öne çıkıyor.

2019 MEB İL DIŞI TAYİN VE ATAMA BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), yayımladığı tayin atama kılavuzu ile başvuru şartları hakkında bilgi verirken, yer değiştirme başvuru işlemlerinin ne zaman başlayacağını duyurdu.

İşte, detaylar;

ARKADAŞINA GÖNDER
MEB öğretmen il dışı tayin ve atama başvuruları ne zaman başlayacak? İşte 2019 il dışı tayin atama kılavuzu ve takvimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN