Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdemli Talat Göktepe Çamlığı’nda Devir Teslim

Giriş Tarihi: 10.3.2015 14:18 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Erdemli Talat Göktepe Çamlığı’nda Devir Teslim
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü 7. Bölge Müdürlüğü Şube Müdürlüğü sürenin dolması gerekçesiyle, Talat Göktepe Çamlığı’nın işletmesini Erdemli Belediyesi’nden geri aldı.
Mersin Şube Müdürlüğü yetkilileri ve Erdemli Belediyesi yetkililerin katılımıyla tespit ve devir teslim gerçekleştirildi.
Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü 7. Bölge Müdürlüğü Mersin Şube Müdürü Ahmet Çörtük, “Şuan itibariyle Erdemli Belediyesi ile aramızda devir teslim töreni yapıyoruz. Çamlığı teslim alıyoruz. Erdemli Çamlığı Orman ve Su İşleri Bakanlığının bünyesinde bir tabiat parkı. 2873 sayılı milli parklar kanunu kapsamında. Burası 2010 yılından bu yana Erdemli Belediyesi tarafından işletiliyordu. Sözleşme süresi bitti. Bugün itibariyle de burayı teslim alıyoruz. Teslim aldıktan sonra burası bakanlığımız tarafından aynı şekilde işletilecektir, hizmetler devam edecektir” dedi.
264 dönüm alana sahip Erdemli Talat Göktepe Çamlığı Tabiat Parkı, 1962 yılında mesire yeri, 2011 yılında da tabiat parkı olarak ilan edilmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdemli Talat Göktepe Çamlığı’nda Devir Teslim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN