Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Kocamaz, Şiirlerini Okudu

Giriş Tarihi: 28.3.2015 14:38 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Başkan Kocamaz, Şiirlerini Okudu
Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Tarsus ilçesinde düzenlenen ‘1. Geleneksel Yapay Şelale Burhanettin Kocamaz Şiir Akşamı’na katılarak, şiirlerini okudu.
Tarsus’taki etkinlikte, birçok şair, geceye katılanlara şiirlerini okudu. Etkinlikte konuşan Kocamaz, 20 yıl Tarsus’ta belediye başkanı olarak görev yaptığını ve Tarsus’a olan borcunu bu şekilde yerine getirmeye çalıştığını belirten Kocamaz, “Bugün buraya şiirle dolu bir akşam geçirmek için geldik. Şiir, çocukluk yıllarımdan beri benim hayatımın bir parçası. İlkokul yıllarımdan itibaren şiir yazıyorum. İlerleyen yıllarda, hayat mücadelesi ve benzeri nedenlerden dolayı şiirden uzak kaldım. Ancak yine de fırsat buldukça, gönlümüzden dökülenleri bir yerlere yazmaya devam ediyorum” dedi.
En büyük arzusunun, 20 yıl hizmet ettiği Tarsus’u kağıda kaleme dökebilmek olduğunu ifade eden Kocamaz, “Çünkü biz bu kente 20 sene hizmeti, bu kentin geçmişteki değerlerinin bize verdiği himmetle verdik. Aldığımız her görevi, bir ibadet aşkıyla yapmaya çalıştık. Amacımız bu güzel kenti, taşıyabileceğimiz en iyi noktaya taşıyarak, bizden sonra gelecek nesillere emanet edebilmenin huzurunu yaşayabilmektir” diye konuştu.
Konuşmasının ardından, şair yönünü sergileyen Kocamaz, geceye katılanlara bugüne kadar yazdığı şiirlerinden örnekler sundu. Kocamaz, geceye şiirleriyle katılan konuklara da birer plaket verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Kocamaz, Şiirlerini Okudu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN