Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışması Başvuruları Sürüyor

Giriş Tarihi: 30.3.2015 13:28 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 17:24
Forum ve Mersin Üniversitesi işbirliğiyle Türk sinemasının usta yönetmeni Atıf Yılmaz’ın anısına düzenlenen ’4. Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışması’ başvuruları devam ediyor.
Forum Mersin’de bu yıl 4.’sü gerçekleşecek olan Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışması başvurularının, 11 Mayıs Pazartesi gününe kadar devam edeceği bildirildi. Forum AVM’den yapılan açıklamada, tema sınırlaması olmaksızın kurmaca türünden filmler; oyuncu Deniz Türkali, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Akbulut, Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hakan Erkılıç’tan oluşan ön jürinin değerlendirmesinden geçecek. Finale kalmaya hak kazanan filmler daha sonra oyuncu yazar Ercan Kesal, görüntü yönetmeni Eyüp Boz, senarist Onur Ünlü, Milliyet Gazetesi Sinema Yazarı Nil Kural ve yapımcı Nadir Öperli’nin jürisinde yer aldığı finalde en iyi olabilmek için yarışacak.
Ödül almaya hak kazanan filmler, 30 Mayıs tarihinde Forum Mersin Atıf Yılmaz Meydanı’nda düzenlenecek gala gecesinde açıklanacak.
4. Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışması’nda birinci 6 bin TL, ikinci 3 bin 500 TL, üçüncü ise 2 bin 500 TL ödül kazanacak. 16 - 23 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek facebook oylamasında en fazla beğeniyi alan filmin sahibi ise 2 bin TL değerinde ‘Forum AVM’ler Özel Ödülü’nün sahibi olacak.
Kadını en iyi anlatan yönetmen Atıf Yılmaz anısına yapılan yarışmada, ‘kadın’ temalı filmler de ‘Forum Mersin AVM Kadın Özel Ödülü’ için yarışacak. Jüri üyelerinin ilk üç için belirlediği eser dışında, teması kadın olan filmler arasından seçilen bir film, 2 bin TL değerinde ‘Forum Mersin AVM Kadın Özel Ödülü’nü kazanacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışması Başvuruları Sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN