Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de ’Bu Benim Eserim Proje Yarışması’ Sergisi Açıldı

Giriş Tarihi: 6.5.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 6.5.2015 14:23
Mersin’de ’Bu Benim Eserim Proje Yarışması’ Sergisi Açıldı
Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından düzenlenen ’Bu Benim Eserim Proje Yarışması’ bölge sergisi açıldı. Sergide 4 ilden 50 proje yer alıyor.
Yenişehir Fuar Merkezi’nde yapılan açılışa, Mersin Vali Yardımcısı Eyüp Sabri Kartal, Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, Mezitli, Yenişehir ve Toroslar ilçe milli eğitim müdürleri katıldı. Açılışta konuşan Vali Yardımcısı Kartal, insanı diğer canlılardan ayıran en önemli özelliğin akıl olduğunu kaydederek, Türkiye’yi dünyada en iyi şekilde temsil edecek nesillerin yetiştirilmesi gerektiğini söyledi. İnsanın yaratılış amacına uygun hareket ederek yaşadığı dünyaya bir eser bırakması gerektiğinin altını çizen Kartal, yaratılanların içerisinde en şereflisi olan insanın ancak bu şekilde bulunduğu konuma layık olabileceğini ifade etti.
İl Milli Eğitim Müdürü Koca ise "Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK işbirliği ile bu yıl 10.’su gerçekleştirilecek olan ortaokul öğrencilerine yönelik Matematik ve Fen Bilimleri Proje Yarışması Bu Benim Eserim Mersin Bölge Sergisi’ni 3. kez gerçekleştirmekteyiz" dedi.
Bölge sergisinin Adana, Gaziantep, Hatay, Karaman, Kahramanmaraş, Kilis, Mersin ve Osmaniye illerini kapsadığını belirten Koca, "Mersin Bölge Sergisi için bin 635’i Mersin’den olmak üzere bölge illerimizden toplam 4 bin 57 proje başvurusu yapılmıştır. Bu başvurular 8 ilde il çalışma grupları tarafından değerlendirilerek bin 204 tanesi Bölge Çalışma Grubuna bildirilmiştir. Bölge Çalışma Grubu bu projelerden 250 tanesini belirleyerek Bölge Bilim Kuruluna göndermiştir. Bölge Bilim Kurulu ise yaptığı değerlendirme sonrası 250 projenin 50 tanesini bölge sergisine davet etmiştir. Adana’dan 18, Gaziantep’ten 10, Hatay’dan 2, Mersin’den ise 20 proje bölge sergisine katılacaktır" diye konuştu.
Konuşmaların ardından Vali Yardımcısı Kartal ve İl Milli Eğitim Müdürü Koca kurdele keserek bölge sergisinin açılışını gerçekleştirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin’de ’Bu Benim Eserim Proje Yarışması’ Sergisi Açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN