’ta 55 Kur’an Kursunda 2 Bin 800 Kişiye Ulaştı

Giriş Tarihi: 18.6.2015 16:28 Güncelleme Tarihi: 18.6.2015 17:05
Muş’ta 55 Kur’an Kursunda 2 Bin 800 Kişiye Ulaştı
İl Müftüsü Recep Uzun, 2014-2015 eğitim-öğretim döneminde merkez, belde ve köylerinde toplam açılan 55 kursta yaş sınırı olmadan 2 bin 800 kişiye ulaştıklarını belirterek sertifikalarını verdiklerini söyledi.
Muş İl Müftülüğü 2014-2015 eğitim-öğretim döneminde Kur’an Kurslarında okuyan öğrencilere yönelik mezuniyet törenleri düzenledi. Merkez, belde ve köylerde toplam açılan 55 kursa yaş sınırı olmadan 2 bin 800 kişi katıldı. Kurslara katılarak başarılı bir şekilde tamamlayan kursiyerlere sertifikalarını veren İl Müftüsü Recep Uzun, kurslara katılan herkesi canı gönülden tebrik ettiğini belirterek, “Bu eğitim öğretim döneminde ilimiz merkez, belde ve köylerinde toplam 55 Kur’an kursunda 87 personelle yaş sınırı olmadan 2 bin 800 kişiye ulaştık. İlimiz İkbal Yatılı Kız Kur’an Kursumuzda görme ve işitme engellilere yönelik açılan sınıflarda bu kardeşlerimize Kur’an-ı Kerim ve dini bilgiler eğitimi verildi. Bu vesileyle tüm Kur’an kursu öğreticilerimize, öğrencilerimize, öğrenci velilerine teşekkürlerimi sunuyorum.
“YAZ KUR’AN KURSLARI 22 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR”
Yaz Kur’an kursları 22 Haziranda başlayacağını kaydeden Müftü Uzun, “Yaş şartı olmadan tüm cami ve Kur’an kurslarımıza vatandaşlarımızı, çocuklarımızı bekliyoruz. Kur’an’dan bir harf de olsa, dini bilgilerden bir nebze de olsa öğrenmek, bilgilerimizi tazelemek için küçük büyük demeden bu fırsatı kaçırmayalım. İkbal Yatılı Kız Kur’an Kursunda görme ve işitme engelli kardeşlerimize yönelik eğitimler yaz kursunda da devam edecek. İlgilenen vatandaşlarımız cami, Kur’an kursları ve müftülüğümüzden bilgi alabilir. İlimizde uygulanan hatimle teravih namazı cemaatin yoğun katılımı nedeniyle bu yıl ulu camii ve Selimiye camilerinde kılınmaya devam ediyor” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muş’ta 55 Kur’an Kursunda 2 Bin 800 Kişiye Ulaştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN