Türkiye'nin en iyi haber sitesi

“Bu ülkenin Batuhanlar’ı bitmez”

Giriş Tarihi: 15.7.2017
“Bu ülkenin Batuhanlar’ı bitmez”
demokrasi şehidi 21 yaşındaki Batuhan Ergin, FETÖ'nün hain darbe girişimine kalkıştığı 15 Temmuz gecesi milleti, bayrağı, vatanı ve devleti için sokağa çıktı. Babası Ahmet Ergin'i telefonla aradı ve "Beni merak etmeyin. Eve mutlaka geleceğim" dedi. Aradığı arkadaşlarına "Yürüyün. Bu akşam şehit olalım. Bu vatan elden giderse sabah uyandığımızda anne ve babamızın yüzüne nasıl bakacağız? Yarın bir gün evlendiğimizde çocuklarımıza nasıl hesap vereceğiz?" diyerek vatanı, ailesi ve ülkesi ile kendi geleceği için arkadaşları ile birlikte köprüye gitti. Tanklara, hedef alınarak sıkılan mermilere rağmen korkusuzca milletin iradesini savundu. Batuhan Ergin, o gece darbeci hainlerin kurşunlarıyla sırtından vurularak şehit oldu. Ağır yaralandıktan sonra bir vatanseverin yardımıyla hemen hastaneye kaldırılırken yolda yaşamını kaybetti.

DAVALARIN TAKİPÇİSİYİZ
? Babası Ahmet Ergin, oğlunun cansız bedeni ile hastanede karşılaştı. Baba Ergin evlat acısının seneyi devriyesinde hainlere lanet yağdırdı: FETÖ davalarını takipçisiyiz. Hesabını verecekler... Bu ülkede vatanını, milletini ve bayrağını seven insanlar oldukça inanıyorum ki başarılı olamayacaklar. Ben bir şehit babası olarak biliyorum ki; bu ülkenin Batuhanlar'ı bitmez; tükenmez."

O SATIRLAR KABRİNDE...
Batuhan Ergin'in o gece son selfie'si ile paylaştığı "Eve erzak almaya değil, vatana sahip çıkmaya geldik" sözleri mezar taşına yazıldı. Batuhan, şehit olmadan 3.5 ay önce Doğu'da gönüllü bir 'Komando' olarak yaptığı askerlik görevini tamamlamıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“Bu ülkenin Batuhanlar’ı bitmez”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN