Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kaymakam Yapıcı: “Okullarda Özel Güvenlik Kurulmalı”

Giriş Tarihi: 9.3.2015 13:38 Güncelleme Tarihi: 9.3.2015 14:46
Kaymakam Yapıcı: “Okullarda Özel Güvenlik Kurulmalı”
’nun Fatsa İlçe Kaymakamı Mehmet Yapıcı, ilçede bulunan bütün okullara özel güvenlik görevlisi sağlanması gerektiğini söyledi.
Kaymakam Mehmet yapıcı konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Mevcudu neredeyse bir beldenin nüfusu kadar olan okullarımızda öğrenciler arasında çeteleşme faaliyetleri giderek yaygınlaşmaktadır. Daha küçük olan diğer kurum ve kuruluşlarda devlet bütçesinden onlarca özel güvenlik görevlisi istihdam edilirken, okullarımızda henüz bu imkanların olmaması çok büyük eksiklik. Okullarda özel güvenlik kurulmalı ve bu amaçla okullara yeterli ödenek mutlaka ayrılmalıdır” dedi.
HER OKULA SAĞLIK GÖREVLİSİ
Yapıcı şöyle devam etti: “Mevcudu bazı ilçelerimizin nüfusundan daha büyük olan okullarımızda mutlaka birer revir açılmalı ve bu revirlerde sağlık görevlisi bulundurulmalıdır. Sağlıklı bir gençlik için okullarda her sene ciddi sağlık taramaları yapılmalıdır. Okullar, bilgilerin çocukların kafasına pompalanıp depolandığı yerler değildir. Okullar gençlere bilgi yüklemesi yapılan yerler değil, onların bilgi paylaşımında bulundukları kurumlardır. Okullarda öğrencilere bilgi dağıtılmaz, aksine, öğrenciler bilgilerini getirip okula bırakırlar. Arıların kovana bıraktıkları polenin bal olması gibi, biriken bu bilgiler sonradan ekol olur. Bir okulun iyi bir ekol olabilmesi için o okula toplumun sadece bir kesiminden değil, her kesiminden öğrencilerin gelip bilgilerini bırakması gerekir.”
“ZAMANLARININ BÜYÜK ÇOĞUNLUĞUNU TELEVİZYON VE BİLGİSAYAR KARŞISINDA GEÇİRİYORLAR”
“Gençlerimizin temel eğitimleri zayıf ve özgüvenleri eksik olduğundan hayal kurup, merak etmiyorlar. Hayallerin peşinden koşan, kendine güvenen, ne istediğini bilen, sağlam adımlarla ilerleyen meraklı bir gençlik yetiştirmeliyiz” diyen Kaymakam Yapıcı sözlerini şöyle tamamladı: “Bu durumun önüne geçmek amacıyla, gençlik kampı sayıları arttırılmalı, gençlerimizin boş vakitlerini sağlıklı ve güvenli bir ortamda geçirmeleri için mahalle aralarında gençlik merkezleri açılmalı, spor merkezlerinin sayısı arttırılarak gençlerin spor yapması sağlanmalı ve spor tesisleri belli yaş aralığındaki gençlere bedava olmalıdır.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaymakam Yapıcı: “Okullarda Özel Güvenlik Kurulmalı”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN