Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'dan atağı

Giriş Tarihi: 8.2.2016 09:28 Güncelleme Tarihi: 8.2.2016 09:29
Temsa'dan ABD atağı

Atlanta’da 31- Ocak-4 Şubat tarihleri arasında düzenlenen UMA Fuarı’nda TS35’in tanıtım lansmanına katılan Sabancı Holding Sanayi Grup Başkanı , ’de seçeneklerini değerlendirdiklerini belirterek, “5 yılda ABD pazarında toplam 700 otobüs satışına ulaştık. Bu yıl sonunda bu rakamın 1000’i aşmasını bekliyoruz. Hızla büyüdüğümüz ABD pazarında otobüs üretim seçeneklerini de değerlendiriyoruz” dedi. , UMA Fuarı’nda ürün tanıtımının yanı sıra 3 adet TS30, 8 adet TS35 ve 6 adet TS45 satışı da gerçekleştirdi.

pazarında çok kısa bir sürede yüzde 10'a yaklaşan bir pazar payı yakalayan , hedeflerini büyüterek yoluna devam ediyor. 700'ü aşkın ü ABD yollarında 3 farklı boy ürün ile müşterilere en geniş ürün yelpazesini sunarak hizmet veren TEMSA, pazara sunduğu ürün gamını da yeniliyor. Ürün gamında, TS30, TS35 ve TS45 ürünlerini bulunduran TEMSA, yeni ürünü TS35E'yi 31 Ocak-4 Şubat 2016 tarihleri arasında Atlanta'da düzenlenen UMA Fuarı'nda ilk kez tanıttı. TEMSA, yeni ürün tanıtımının yanı sıra toplamda 17 adetlik otobüs satışı da gerçekleştirdi.

Fuarda gerçekleşen lansmana Sabancı Holding Sanayi Grup Başkanı , Temsa Genel Müdürü , AR-GE ve Satış Sonrası Hizmetler Direktörü İbrahim Eserce, Satış Direktörü Murat Anıl, Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü Cüneyt Tekgül ve Amerika Bölge Yöneticisi Deniz Çetin katıldı.

64 ÜLKEYE 10 BİNDEN FAZLA OTOBÜS İHRACATI

'nun önemli şirketleri arasında yer alan Temsa'nın 64 ülkeye 10 binin üzerinde ihracat gerçekleştirdiğine dikkat çeken Mehmet Pekarun, "Temsa'nın ürün gamında farklı enerji kaynakları kullanabilen doğal gazlı ve elektrikli, araçlar da bulunuyor. Türkiye'deki ilk tesisi içerisinde ARGE merkezi belgesini alan Temsa'nın AR-GE harcamaları, cirosunun yüzde 4'ünü oluşturuyor. Temsa olarak ABD gibi zorlu bir pazarda başarılı bir noktaya gelmek bizlere gurur veriyor ve önümüzdeki sürece yönelik yeni hedefler belirlememizde çok önemli bir karar sürecini de bize sunuyor" diye konuştu.

ABD'DE OTOBÜS ÜRETİM SEÇENEKLERİNİ DEĞERLENDİRİYORUZ

"Temsa olarak ABD gibi zorlu bir pazarda başarılı bir noktaya gelmek bizlere gurur veriyor" açıklamasını yapan Sabancı Holding Sanayi Grup Başkanı Mehmet Pekarun, "Pazarı doğru okumanın ve ihtiyaçları doğru şekilde belirlemenin katkısıyla ABD pazarına çeyrek asırdır ABD dışından giriş yaparak pazardaki ana oyunculardan biri olmayı başaran ilk ve tek otobüs üreticisi olduk. ABD pazarında elde ettiğimiz bu başarı önümüzdeki sürece yönelik yeni hedefler belirlememizde çok önemli bir karar sürecini de bize sunuyor. Amerika'da otobüs üretim seçeneklerini değerlendiriyoruz." diye konuştu.

2016'DA 9 YENİ ÜRÜN

Sabancı Holding Sanayi Grup Başkanı Mehmet Pekarun'un ardından Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik, Temsa ve ABD pazarında sürece yönelik açıklamalarda bulundu. 2015'te 6 yeni ürünü pazara sunduklarını, 2016'da ise 9 yeni ürünü pazara sunmayı hedeflediklerini belirten Dinçer Çelik, " Temsa olarak yurtiçi ve yurtdışındaki başarılarımızdaki en önemli etkenlerden biri; üretim sürecinde sahip olduğumuz güçlü ar-ge merkezimizin de katkısıyla müşteri ihtiyaçlarına yönelik esnekliği, teknolojik gelişimlerle birlikte hızlı bir şekilde gösterebilmemiz ve pazara yepyeni ürünleri sunabilmemiz olarak açıklayabiliriz. 2015 yılında dünyanın tek akslı 12m ilk super high decker aracını ve Türkiye'nin ilk akıllı city aracını üretme başarısını gösterdik" dedi.

İLK HEDEF 1000 OTOBÜSE ULAŞMAK

2010 yılında adım attıkları ABD pazarında ihracat adetlerinin katlanarak büyüdüğüne dikkat çeken Dinçer Çelik, "ABD'de 700'ü aşkın Temsa aracımız 200'den fazla operatörde, 40'tan fazla eyalette koşuyor. 2016'da ilk hedefimiz 1000'li rakama ulaşmak ve bu rakamın da üzerine çıkmak. Elde ettiğimiz bu başarıda üretimdeki gücümüzün yanı sıra yurtdışı ekibimizin ve ABD'li iş ortaklarımızın da katkısı büyük" dedi.

TS35 E İLE HEDEFLERİMİZ BÜYÜYOR

Amerika otobüs endüstrisinin en geniş katılımlı fuarı olan UMA Motorcoach Otomotiv Fuarı'nda TS35 ürünümüzün yenilenen modeli TS35 E'yi tanıttıklarını belirten Dinçer Çelik, "Pazardaki diğer temel oyuncular sadece 40' ve 45' uzunluğunda araçlar sunarken, Temsa 30', 35' ve 45' uzunluğunda olmak üzere toplam 3 modeli (TS30, TS35 ve TS45) ile 30 koltuktan 56 koltuğa kadar geniş bir yelpaze ile taşımacılık sektörünün ihtiyaçlarına cevap vermeyi başardı. Temsa markalı ürünlerimiz batıda Kaliforniya, doğuda New York/New Jersey ve güneyde Texas eyaletlerinde yoğunlaşıyor. Amerika'nın 40'dan fazla eyaletinde araç parkımız artıyor. Google, Facebook, Twitter, Apple başta olmak üzere teknoloji şirketlerinin çalışanlarını taşıyan operatörler araçlarını Temsa araçları ile değiştirmeye başlamıştır. TS30 aracı, seyahat/motorcoach segmentinde daha önce olmayan high-end bir ürün olarak pazarda yüksek kalite standartlarında hizmet veren taşıma şirketlerinin bir numaralı/alternatifsiz tercihi olmuştur. TS35E aracı küçük müşteri grupları için ideal boyutta yüksek konforlu ürün olarak ABD motorcoach/seyahat segmentinde yeni bir ara segment yaratarak ve müşterilerin beğenerek kullandığı, sağlamlığı ve düşük operasyon maliyeti ile öne çıkan bir ürün olarak pazardaki yerini aldı. MotorCoach/Seyahat segmentinin temel oyuncusu olan TS45, sağlamlık, konfor, güven ve üstün manevra kabiliyeti ile tüm operatörlerin beğenisini kazandı. Yeni ürünümüz TS35 E ile Amerika pazarında satış adetlerimizi daha da yukarıya taşıyacağımıza inanıyoruz" dedi.

DÜŞÜK OPERASYON MALİYETİ

Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik'in ardından AR-GE ve Satış Sonrası Hizmetler Direktörü İbrahim Eserce TS35E otobüsüne yönelik bilgiler verdi. TS35E, dayanıklılığı ve performansı kanıtlanmış TS35 aracımızın zenginleştirilmiş modeli olan yeni ürünümüz yenilenmiş ön ve arka yüzlü modern dış tasarımı, fonksiyonelliği arttırılmış mevcut ve eklenen yeni ekipmanları, yenilenmiş iç trim ve modern basamak tasarımı, genişletilmiş araç içi yolcu raf kapasitesi ve genişletilmiş sürücü bölgesi ile daha konforlu yolculuklar imkanı sunuyor.TS35 E seyahat segmentinde yaygın olarak kullanılan boyutlardaki yeni lastikleri, kullanıcı dostu yerleşime sahip geliştirilmiş modern dashboard bölgesi, büyütülmüş motor odası ve diğer bakım kapakları, çok parçalı olarak tasarlanmış yeni tamponları gibi yeni bir çok özelliği sayesinde servis edilebilirliği arttırarak, kullanıcısına düşük operasyon maliyeti oluşturarak rakiplerinin önüne geçiyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Temsa'dan ABD atağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN