inşaatta dünyaya örnek oldu

Giriş Tarihi: 30.5.2016
Türkiye inşaatta dünyaya örnek oldu
Son 30 yıla bakıldığında 'nin bir dünya ülkesi haline geldiğinin görüldüğünü ifade eden Özak Global Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, "Müteahhitlik ve şehir planlama konusunda yapılan ve zamanla ders alınan bazı yanlışlara rağmen, özellikle son 15 yılda ülkemizde inşaat sektöründe çok ciddi bir atılım gerçekleştirildiğini, kalite anlayışıyla dünyaya örnek olmaya başladığını görüyoruz" dedi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM
'Kentsel dönüşüm, İstanbul öncelikli olmak üzere günümüzün tartışmasız gerçeği' diyen Akbalık, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu dönüşüme, 'kalite' dahil tüm endişeleri bir kenara bırakarak, her şeyden önce deprem riski nedeniyle ihtiyaç olduğu aşikâr. Ancak bu noktada asıl önemli olan kentsel dönüşüm fırsatıyla birlikte, artık nesilden nesile aktarılabilecek, 'eser' niteliğinde yapılar üretebilmek. Bu ancak doğru bir denetim mekanizmasıyla mümkün olabilir. Bu konuda son yıllarda atılan adımların, sektör olarak bizi fazlasıyla sevindirdiğini özellikle belirtmek isterim."

İNSAN ODAKLI PROJELER
Özak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı olarak, günümüz tüketicisinin beklenti ve ihtiyaçlarına uygun bir şekilde, insan odaklı, çok daha nitelikli, kaliteli projeler üretmeye odaklandıklarını kaydeden Akbalık, "Önceliğimiz tüketicilerin, müşterilerimizin yaşamsal ihtiyaçları. Evet, değişen aile yapısı ve ihtiyaçlara bağlı olarak belki eskiye oranla daha küçük metrekareli konutlardan söz ediyoruz ancak sosyal yaşamla iç içe, farklı kültürleri buluşturan, insani değerleri ön plana çıkaran, sokak ve caddelerle bütünleşik, bize insan olduğumuzu, paylaşmanın, birlikte yaşamanın hazzını hatırlatan, 'tecrit' edilmemiş, kalite odaklı projelere odaklanıyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye inşaatta dünyaya örnek oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN