Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aşk için lacivert acılar için Ametist

Değerli taşların zihinsel, psikolojik, duygusal ve fiziksel etkileri biliniyor. Judy Hall de dünyada 1 milyondan fazla satan Değerli Taşlar Kitabı'nda değerli taşların etkilerinden özelliklerine kadar birçok konuya ayrıntılı bir şekilde değiniyor

Giriş Tarihi: 29.9.2013
Değerli taşların etkilerine tarih boyunca hep inanılagelmiş, bu taşlar kimi zaman pozitif enerji için, kimi zaman da süs için kullanılmış. Şifa için de değerli taşların enerjisinden yararlanılmış. Zaten eski şifacılar hangi taşların enerji verip hangilerinin sakinleştirici olduğunu iyi bilirlermiş. Erkek ve kadınlar süslenmek için eski zamanlardan beri taşlı takılar, kötülüklerden korunmak için tılsımlar da takmış. İnsanlar, taşlarla süsleme ve süslenmeye, taşların koruyuculuğuna, çekim gücüne, enerjisine ve tabii ki şifa yönlerine hep kafa yormuşlar. Günümüzde de değerli taşların etkileri olduğu biliniyor. Evdeki negatif enerjiden kurtulmak, sevdiğini kendine âşık etmek gibi meseleler için de taşlardan yararlanılıyor. Çağımızın teknolojik aletlerinin yaydığı manyetik etkilerden korunmak için de değerli taşlar tercih ediliyor artık. Birçok kişinin bilgisayarının yanı başında değerli bir taş görmek mümkün.

DÜNYADA MERAK KONUSU
Dünyada da değerli taşlara ilgi hayli fazla... Çünkü insan üzerindeki fiziksel, ruhsal ve psikolojik etkisinden dolayı taşların dünyası hep merak konusu. Türkiye'de yeni yayımlanan, dünyada 1 milyondan fazla satan Değerli Taşlar Kitabı'nda da Judy Hall, 35 yıllık birikimini bir araya getirdi. Yazar, insanlığın her daim ilgi odağı olan değerli taşların tarihsel sürecinden tutun etkilerine, kullanımından özelliklerine kadar taş dünyasının tüm detaylarına değiniyor. 200'e yakın taşın zihinsel, psikolojik ve fiziksel etkileri ve taşın tedavi amaçlı kullanımına dair bilgiler de veriyor. Tabii Judy Hall uyarmadan da geçmiyor: "Hangi taşı kullanacağınızı iyi seçmelisiniz!" Hall'ın rehberinde hangi taşın neye yaradığına birkaç örnekle bakalım!

LACİVERT TAŞI - Aşk ve dostluk
Aşk ve dostluk ilişkileri kurar. Duygu ve düşünceleri ifade etmeye yardımcı olur. Acı çekmeye son verir. Ağrıları ve migreni yok eder.

YEŞİM TAŞI - Bilgeliği temsil eder
Saflığın ve mutluluğun sembolüdür. Bilgeliği temsil eder. Aşkı ve ruhsal beslenmeyi artırır. Olumsuz düşünceleri uzaklaştırır ve zihni sakinleştirir. Duygusal olarak yeşim bir rüya taşıdır. Alna koyulduğunda içgörü sağlayan rüyalara neden olur.

MELEK TAŞI - Algıyı yükseltir
Yeni çağın farkındalık taşlarından biridir. Barışı ve kardeşliği simgeler. Uyumu derinleştirir ve algıyı yükseltir. Psikolojik olarak ne olursa olsun gerçeğinizi konuşmanıza yardımcı olur. Şefkatle doludur.

KRİZOBERİL - Tutku ve hoşgörü
Berilin bir formu olan krizoberil yeni başlangıçların taşıdır. Tutku, hoşgörü, cömertlik ve güven hissi verir. Psikolojik olarak yıpranmış enerjileri uzaklaştırır.

AMETRİN - Kronik hastalıklar için
Ametrin, ametist ile sitrinin başarılı bir bileşimidir. Hızlı ve etkilidir; rahatsızlıkların altında yatan nedenleri ortaya çıkardığından özellikle uzun süreli hastalıklarda kullanılır.

KÜKÜRT - İnatçılığı azaltır
Kükürt negatif bir elektrik yüküne sahiptir. Negatif enerjileri, salınımları ve duyguları emmede çok yararlıdır. Ortama yerleştirildiğinde her tür olumsuzluğu çeker ve ilerlemenin önündeki engelleri kaldırır. İnatçılığı azaltır.

KARTANESİ OBSİDİYEN - Denge sağlar
Saflığın taşı olarak bedene, zihne ve ruha denge verir. 'Yanlış düşünce'yi ve stresli zihinsel kalıpları fark etmenize ve ondan kurtulmanıza yardım eder.

AMETİST - Duygusal acıları giderir
Yüksek ruhsal titreşime sahip, son derece güçlü ve koruyucu bir taştır. Zihne son derece yararlıdır, duruma göre sakinleştirir ya da uyarır. Karar alma mekanizmasını çalıştırır. Sağduyu ve içgörü sağlar. Kararları hayata geçirmeyi teşvik eder. Fiziksel, duygusal ve psikolojik acıları giderir.

KALSEDON (KADIKÖY TAŞI) - Kötü rüyaları yok eder
Kardeşliği, iyi niyeti teşvik eden, grup istikrarını genişleten besleyici bir taştır. Düşünce aktarımı ve telepatiye yardımcı olur. Düşmanlığı ortadan kaldırır. Melankoliyi mutluluğa çevirir. Kötü rüyaları yok eder.

HOVLİT TAŞI - Uykusuzluğa birebir
Yastığın altına konduğunda uykusuzluğa birebirdir. Psikolojik olarak sabrı öğretir. Kontrolsüz öfkeyi yok etmeye yardımcıdır. Bencillik eğiliminin üstesinden gelmekte faydalıdır.

GÜNEŞ TAŞI - 'Hayır' demeye yardımcı
Neşe ve ışık veren taştır. Yaşam sevinci ve iyi huylar aşılar. Hayır demekte zorlanıyorsanız, tatlılıkla geri çevirmenize yardımcı olur. Duygusal olarak antidepresan gibi görev yapar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aşk için lacivert acılar için Ametist
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN