Uyumayan atölyeler

Onların hayatı neredeyse atölyelerinde geçiyor. 4-5 saat uykuyla yetiniyor ve sürekli çalışıyorlar. Farklı meslek gruplarından başarılı isimlerin atölyelerine konuk olduk. Ne yiyor, hangi müzikleri dinliyor, nasıl vakit geçiriyorlar mercek altına aldık

Giriş Tarihi: 17.8.2014
Çalışma hayatınıza kaç saat harcıyorsunuz? Sabah 08.00- akşam 18.00 çalışanlardan mısınız? "Mesaim bitse de eve kaçsam" diye hayallere dalar mısınız? Ama bir de bazı meslekler vardır ne kadar çalışsan da bitmez. Üretmek, tasarlamak, yazmak, hayal kurmak gerektirir. Bu mesleklerle uğraşanların elleri dursa kafaları bir türlü durmaz. Bu hafta farklı meslek gruplarından başarılı kişilerin uyumayan atölyelerini ziyaret ettik. Nasıl bir çalışma ortamları var, günde kaç saati çalışarak geçiriyorlar, ne yiyip, ne içiyorlar, nasıl müzikler dinliyorlar sorduk.

İskender Paydaş
Yalnız kalmayı seviyor

İskender Paydaş artık çoğunlukla kayıtlarını Bodrum'daki stüdyosunda yapıyor. Rahatlık vazgeçilmezi. Stüdyoda tek başına kayıt yapacaksa yalnız olmayı tercih ediyor. Kış boyunca genelde aynı sweatshirt'ü giyiyor. Yazları işi daha da abartıp mayoyla dolaştığını anlatıyor. Zaman zaman ayakkabıları da çıkarıp çoraplarla etrafta dolaşıyor. Özelikle davul çalarken çok efor sarf ettiği için birkaç tişört değiştiriyor ve yanında havlu bulunduruyor. Asistanı onun kurtarıcısı. Önüne yemek, su, kahve koyuyor. "Yoksa bütün gün yemek yemeyi unutabilirim" diyor. Kayıtları geceden sabaha yapmayı tercih ettiğini de söylüyor. "Gündüz çalan telefonlardan çalışmak çok zor. Gece herkes uyurken kayıt yapmak daha kolay oluyor" diyor.

ARKADAŞINA GÖNDER
Uyumayan atölyeler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN