Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yusuf Çim: Çocukluğumdan beri mahallenin en yakışıklısıydım

Oyunculuk, şarkıcılık ve sunuculuk yapan ekranların yükselen yıldızı Yusuf Çim: Çocukluğumdan beri mahallenin en yakışıklısı diye işaret ediliyordum ama ben kendimi yakışıklı değil sempatik buluyorum

Giriş Tarihi: 27.9.2015
Yusuf Çim: Çocukluğumdan beri mahallenin en yakışıklısıydım

Yusuf Çim, hem rol aldığı dizilerle, hem de Olsun Bi Kere adlı single çalışmasıyla dikkat çekti. Çocukluğundan beri hep şarkıcı olmak istedi ve amacına ulaşmak için önce reklam filmleri ve modellikte şansını denedi. 2009 yılında reklam filmlerinde rol almaya ve modelik yapmaya başladı. Amacına ulaşmak için bir adım daha atması gerektiğine karar verdi ve 2011'de Best Model'a katıldı. Yarışmada ikinci olunca hayatı bir anda değişti. Önce çocukluk hayali olan şarkıcılığa adım attı. Sesinin güzelliğinin yanı sıra yakışıklılığıyla kısa sürede büyük bir hayran kitlesine ulaştı. Son dönemde ise başrolünde yer aldığı romantik dizisiyle herkes onu konuşuyor. Biz de genç yıldızla hakkında merak edilenleri konuşmak için bir araya geldik. Ekranda göründüğünden çok daha yakışıklı ve pozitif bir insan karşımıza çıktı. Enerjisi hiç düşmüyor ve bir an olsun yerinde durmuyor. Şarkıcılığa olan aşkını anlatırken gözleri parlıyor. Yakışıklı oyuncuyla, modellikten şarkıcılık ve oyunculuğa uzanan kariyer yolculuğunu konuştuk...

- 2011 yılında Best Model ikincisi oldunuz. Modellikle başlayan kariyerinize şarkıcılık ve oyunculuğu eklediniz. Yarışma sizin için bir basamak mı oldu?
- Kariyerim modellikle başlamıştı ama zaten çocukluğumdan beri hayalim şarkıcı olmaktı ve bunun için de bir yerden başlamam gerekiyordu. Benim için ilk basamak modellikti. Bir ajansa kaydolup ufak ufak bu işlerin içine girmeye başladım. Fiziğim, elim yüzüm düzgün olduğu için etrafımdaki herkes "Modellik yapsana, reklamlarda oynasana" diyordu. Ben de 'Acaba denesem mi?' diye düşünüyordum ve bir anda kendimi yarışmanın içinde buldum. Piyasa ile ilk tanışmam yarışma sayesinde olsa da benim içimdeki bitmek tükenmek bilmeyen şarkı söyleme ve şarkılarımı milyonlarla paylaşma özlemi, bana bunu başarana kadar hep bir tarafımın eksik olduğunu söylüyordu.

- Peki şarkıcılık kariyeriniz nasıl başladı?
Şarkıcı olma konusunda cesaretime cesaret katan insanlarla tanıştığımda ve kendimi hazır hissettiğimde Olsun Bi Kere şarkısını yaptım. Şarkım o dönem müzik listelerine hızlı bir giriş yaptı ve ulusal olarak tanınmamı sağladı. Aslında ben ilk şarkıcı olarak tanındım. İkinci şarkımı hazırlarken oyunculuk teklifleri geliyordu. Oyunculuk eğitimi de almış olduğum için 'Neden olmasın' dedim. Sosyal medyada birçok kişi beni en marifetli şarkıcı olarak sıfatlandırıyor. İnsanların şarkıcılığımı unutmuyor olması önce şarkıcı olarak sevilmemin bir kanıtıdır. İki aşkım var; biri şarkıcılık, diğeri oyunculuk. Yeni şarkımı da önümüzdeki günlerde piyasaya çıkartmak için hazırlıkları sürdürüyoruz. Çok yakında yepyeni bir single ile müzikseverlerin karşısında olacağım.

SEVERSEN BAŞARIRSIN

- Siz kendinizi beğeniyor musunuz?
- Çocukluğumdan beri mahallenin en yakışıklısı diye işaret ediliyordum ama bana sorarsanız kendimi yakışıklı değil sempatik buluyordum.

- Çocukluk hayaliniz şarkıcı olmakken bir anda kendinizi dizilerde buldunuz. Oyunculuk yapmanızda şans mı, tesadüfler mi etkili oldu?
- Hiçbir şey tesadüf değildir; çocukluğumdan beri zaten şarkıcı olmak istiyordum ve bunu ekranlara taşıyabilmek benim için bir artı oldu. Başarının tesadüfi olmadığını düşünüyorum. Sevmediğiniz ve hayaliniz olmayan bir işi yapmak sizi başarıya ulaştırmaz. Başarı severek ve hayal ettiğiniz işi yaptığınızda size daha çok yakışır.

- Modellik, şarkıcılık, oyunculuk ve sunuculuk... Birçok alana yönelmenizin sebebi, farklı arayışlar içinde olmanız mı?
- Asıl hedefim şarkıcılıktı, modellik benim için basamaktı. Zaten jübilemi de bundan iki yıl önce İstanbul Fashion Week'te yaptım ve o defteri kapattım. Şarkıcı olmak için de oyunculuk eğitimi almanın gerekliliğine inanıyordum. Sonrasında her şey güzel gidince oyunculuk tekliflerini de reddetmemin yanlış olacağını düşündüm ve onu da kabul ettim. Sunuculuğa gelirsek; zaten her oyuncu ve şarkıcının düzgün konuşabilmesi gerekiyor. 'Bunu da neden yapamayayım?' dedim ve sunuculuk teklifini kabul ettim. Bunda da başarılı olduğumu düşünüyorum. Sanatın her dalını becerebilmek bence bir avantaj. Çünkü hepsinin birbirini desteklediğini düşünüyorum.

- Ekranda başarılı olmanın sırrını nasıl açıklarsınız?
- Tek kelime ile samimiyet...

ARKADAŞINA GÖNDER
Yusuf Çim: Çocukluğumdan beri mahallenin en yakışıklısıydım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN