Türkiye'nin en iyi haber sitesi

: Derdimiz bir etmektir

’nun memlekete miras bıraktığı ; 50. yılları vesilesiyle, toplumsal meselelerden dem vuran ve Mevlana’nın ‘bir’lik mesajıyla ördükleri bir çalışmaya imza attı... Albüm öncesi grubun en eski üyesi Ahmet Güvenç ve grubun genç üyesi, çocukluk kahramanlarıyla çalan Bülent Güven’le dünden bugüne uzandık

Giriş Tarihi: 27.1.2019
Kurtalan Ekspres: Derdimiz bir etmektir

Bilgelik ve kısık ateşte ağır ağır pişen hayat tecrübesiyle; halis muhlis kendi hayat tornasından geçirdiği merdiveni dayamış 70'ine... Ama hepimizden genç, gözleri hepimizden başka parlıyor mevzu müzik olduğunda. Ağarmış uzun saçları ve sakalında Türk popüler müzik tarihinin haritası saklı. "Ustam, hocam İsmet Sıral, 'Bak oğlum bu do. Bu do'ya mana verirsen müzik olur derdi" diye başlıyor sözlerine, girizgah kabilinden. Mana, her işin başı değil mi ki zaten!

'nun memlekete miras bıraktığı grubunun en eski üyesi, bas gitarist, besteci, rock çınarı Ahmet Güvenç karşımızdaki. Son yedi-sekiz yılda binin üzerinde konser veren, ülkeyi karış karış gezen grup, kendi mazilerinin 50. Barış Manço'nun ölümünün 20. yılı vesilesiyle Sessiz Çığlık adını verdikleri yeni albümleriyle fırtınalar estirmeye hazırlanıyor. Albümün çıkış tarihi 1 Şubat. Manço'nun vefatının tam 20'inci yılı.

ARKADAŞINA GÖNDER
Kurtalan Ekspres: Derdimiz bir etmektir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN