Işıltılı cilt için stresten uzak durun

Cilt bakımı için öncelikle cildinizin tipini belirlemeniz gerekir. Ayrıca doğru ürün kullanmanın yanı sıra doğru beslenmeye dikkat etmeli, diyetinize bol miktarda antioksidan eklemeli ve stresi hayatınızdan çıkarmalısınız

Giriş Tarihi: 16.11.2014
Işıltılı cilt için stresten uzak durun
Farklı cilt tipleri için kullanılması gereken formüller farklılık gösterir. Bu formülleri uygularken her zaman cildinizin sesine kulak vermelisiniz. Eğer ürün sizin için çok yıpratıcı ise veya beş hafta içerisinde istenilen sonucu elde edemediyseniz başka bir formül denemelisiniz. Maksimum oranda etki görmek için, doğru ürün kullanmanın yanı sıra doğru ve yeterli beslenmeye dikkat etmeli, diyetinize bol miktarda antioksidan eklemeli ve stresi hayatınızdan çıkarmalısınız.

NORMAL/KARMA CİLT PARLAKTIR

Normal ciltlerde; gözenekler ortalama genişliktedir. Burun ve çene bölgesinde daha çok gözenek olabilir ancak yine de siyah nokta ve sivilce sorunu yaşamazsınız. Cilt parlaktır ve dokusu yumuşaktır. Hava koşulları cildinizi değiştirebilir. Hava sıcak olduğunda biraz daha yağlı, soğuk olduğunda ise biraz daha kuru olabilir. Cildiniz ne kadar sağlıklı olursa; zamanın, güneşin ve stresin etkileri ile o kadar kolay savaşır. Cildi sadece temiz ve nemli tutmak yetmez, aynı zamanda beslemeli ve esnek olması için gerekli her şeyi vermeye çalışmalısınız. Sabahları cilt yumuşatıcıları açısından zengin bir temizleyici kullandıktan sonra nemlendirici tonik uygulayın. Daha sonra cilt hâlâ nemliyken, dış etkenlerin sebep olduğu serbest radikallerle savaşmak için antioksidan desteği uygulayın. Antioksidan uygulamasının birkaç dakika cilde nüfuz etmesini bekleyin ve bu serbest radikal savaşçılarını hafif ve vitaminle zenginleştirilmiş bir nemlendirici ile sabitleyin. Güneşten korunmak için yağsız bir güneş koruyucuya ihtiyacınız olacak.

KURU CİLTler İÇİN HASSAS TEMİZLEYİCİ

Kuru ciltler, tüm cilt tipleri arasında en hassas olanıdır. Yağ ve yapısal lipit eksikliği nemin kaçmasına olanak tanır. Kuruluk ve zedelenen bariyer fonksiyonu; cildinizi tahriş edici etkenler ve enflamasyona karşı korunmasız bırakır. Her kürün her adımındaki odak noktası nemlendirmedir ama cilde su tutucu molekülleri ve su çekici molekülleri almak sizin için özellikle önemlidir. Tahrişe neden olan her şeyden kaçınmalısınız. Temizleyicinizin çok hassas olması gerekir. Diğerlerine oranla daha fazla nemlendirici madde içeren temizleyicileri tavsiye ederim. Seçeceğiniz tonik, kurutucu tipteki alkol içermemelidir. Daha sonra, cilt hâlâ tonik sayesinde nemli iken, dış etkenlerin sebep olduğu serbest radikallerle savaşmak için antioksidan desteği uygulayın. Ekstra güneş koruyucuya ihtiyaç duyuyorsanız, seçeceğiniz güneş koruyucu kreminiz yumuşatıcı bitki özleri ve yapısal lipitler içerebilir. Yağsız güneş koruyucu sizin için çok kuru kalarak yeterli gelmeyebilir. Gün içerisinde cildinizi, kuru ve gergin hissediyorsanız, yapısal lipitlerden oluşan bir nemlendirici serum kullanmayı deneyin. Sadece yapısal lipitlerden oluşan veya bunun yanı sıra yumuşatıcı bitki özleri içeren ürünler arasında seçim yapabilirsiniz.

PEELİNG ÜRÜNÜ ÖNEMLİ

Akşamları temizleme ve tonikle silme adımlarından sonra kolajen artırıcılardan, tahriş edici özelliği olmayan, retinyl palmitat içeren soyma maddesiyle uygulama yapmalısınız. Tedavi ve onarım aşamasına yumuşatıcı özellikli nemlendirici ile devam edin. Cildiniz dayanabiliyorsa, kürünüzdeki soyucu etkili uygulamayı biraz daha artırarak değiştirebilirsiniz. Ben; günlük olarak kullandığınız temizleyicinin haftada üç kere ya da daha fazla hidroksi asit içeren bir temizleyiciyle değiştirmenizi öneririm.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Işıltılı cilt için stresten uzak durun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN