Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kadın veya erkek olsun beklenti hep doğallık

2015'te yapılacak estetik operasyonlara doğallık damgasını vuracak. Geri dönüşüm estetiği teknikleri olan, kişinin kendi yağından yapılan enjeksiyonlar revaçta olacak. Kim Kardashian poposu ise en çok istenilen estetiklerin başında geliyor

Giriş Tarihi: 15.12.2014
Kadın veya erkek olsun beklenti hep doğallık
DOÇ. DR. TAYFUN TÜRKASLAN

VÜCUDU ŞEKİLLENDİRİLENLER KİLO ALMADAN YAŞAYACAK


"Son yıllarda hemen hepimiz kilolarımızı verememekten şikayet eder olduk. Hareketsizlik, dengesiz beslenme, ailesel yatkınlık gibi faktörlerin etkisiyle yediğimiz birçok besin; karın, göbek, bel ve basende yağ olarak birikiyor. 2015'te biraz daha kilo alacağız. Bunlar inatçı yağlar; verilse bile tekrar oluşuyor. Bu noktada geri dönüşüm estetiği, vücut hatlarında inanılmaz bir estetik denge kurmamızı sağlıyor. Yani vücudu geri dönüştürerek şekillendiriyoruz. Kadınsı ve erkeksi vücut algısını kalıcı olarak ideal oranlara getirebiliyoruz. Yağ alma ve yok etme teknikleri olan lazer lipoliz, liposuction ve yağ transferini kombine uyguluyoruz. Örneğin kadın hastamızın bel, karın ve basendeki fazla yağlarını parçalayarak kalıcı olarak yok ederken, bir miktar inatçı yağı düz bir şekli olan popoya transfer ederek ince bir bel, düz bir karın, baseni olmayan dolgun ve yüksek bir popo görünümü elde ediyoruz. 2015'te, lazer lipoliz ile vücutlarını şekillendirenler sonraki yıllarda da o bölgelerden kilo almamanın mutluluğunu yaşayacaklar."

DOÇ. DR. ERDEM GÜVEN

DOKU MÜHENDİSLİĞİ ZİRVEDE


"Kişiye yakışacak görünümün ortaya çıkmasında en büyük katkıyı sağlayan, cerrahtır. Cerrahın sanatsal bakış açısı ve mükemmeliyetçiliği, uygulanacak tedavilerin birbiriyle uyumlu olmasını ve vücut harmonisini sağlamada büyük önem taşır. Vücutta ve yüzde altın oranların oluşturulması; güncelliğini yitirmeyen bir güzelliğe kavuşulmasını sağlamanın yanında fonksiyon ve kullanım açısından da büyük avantajlar sağlar. Günümüzde estetik uygulamalardan özellikle yanık sonrası saç kayıplarında, ilgili bölgenin kök hücre ile canlandırılması ve sonrasından saç ekimi öne çıkıyor. Doku mühendisliğinin gelişmesiyle birlikte kök hücre tedavilerinin yaygınlaşması, sıra dışı tedavilere imkan tanıyor. Özellikle kök hücrelerin kullanılması ile vücut dışında kişiye özel dolgu materyallerinin hazırlanması; hem alerjik reaksiyon riskleri azalmakta, hem de yapılan işlemin kalıcılığı artırılmaktadır. Özellikle iplerle yapılan askılamaların yerini 2015'te; kök hücre teknolojileriyle hazırlanan kişiye özel tedavilerin alacağını düşünüyorum."

DR. MUSTAFA KARATAŞ

DOLGULAR, BOTOKSUN TAHTINA GÖZ DİKTİ


"Son 20 yılın en başarılı, neredeyse mucizevi denilecek estetik girişimi olan botoks artık yaşlanıyor. İnsanların yaşlanmasını engelleyen bu harika toksin, artık tahtını yavaş yavaş hyaluranik asit dolgulara bırakıyor. Alın, göz çevresi, hatta boyun bölgesinde kullanılarak hastaları mutlu eden botoks; bitmek bilmeyen daha da güzel olma istekleri sonucunda dolguları yarattı. Botoks ve dolgu ile ilgili amacım; kırışıklık tedavi etmek değil, hastayı daha dinamik göstermek. Dolayısıyla 'Güzelliğin erozyonu' diye tanımladığım, yüzdeki doku kayıpları ile yüzün aşağı doğru kaymasını tersine çevirebiliyoruz. 'Güzelliğin erozyonu', hastalarımın çok hoşuna gitmeyen bir tanımlama ama doğru tanım bu. Tüm dünyada; hyaluranik asit uygulanan kişi sayısı, botoks uygulatanlardan daha fazla."

OP. DR. DENİZ KÜÇÜKKAYA

2015'DE DOĞALLIK ÖN PLANDA


"2015 yılında estetik cerrahide her zaman olduğundan çok daha fazla doğallık ön plana çıkacak diyebilirim. Özellikle cerrahi işlemleri değerlendirecek olursak; yağ enjeksiyonlarıyla yapılan cilt gençleştirmeler her yıl katlanarak artmakta. Bu yıl için de bu böyle olacak diyebilirim. Özellikle kişinin kendisine ait olan yağ dokusuyla yapılan işlemde hem hacim yaratılıyor, hem de yağ hücrelerinin içerdiği kök hücreler sayesinde cildin daha sağlıklı görünmesi sağlanıyor. Bu işlemi neredeyse tüm liposuciton yaptığım, yüz gençleştirmeye ihtiyacı olan hastalara uygulamaktayım. Amerika'da yapılan son araştırmada, yağ dokusuyla ilgili yapılan girişimlerin en fazla yapılan estetik cerrahi müdahaleler olduğu gösterildi. Kendi gözlemlerime dayanarak söyleyebilirim ki ülkemizde de durum çok farklı değil. Özellikle lazer uygulamalarının liposuctionla beraber çok daha rahat uygulanır hale gelmesi; lazer liposuction işlemini 2015 yılında da oldukça popüler halde tutacak diyebilirim."

OP. DR. OSMAN ŞENEL

BU SENE KİM KARDASHİAN POPOSU REVAÇTA OLACAK

Yeni yılın en belirgin trendlerinde; göğüslerin küçüldüğü, popoların ise büyüdüğü dikkat çekiyor. Yüz estetiğinde ise abartıdan uzak, nano yağ enjeksiyonlarıyla yapılan, belli belirsiz, doğal ama etkili dokunuşlar ön planda... Ünlü moda dergisi Vogue tarafından da açıklandığı gibi, estetik dünyasında büyük kalçalar öne çıkmış durumda. Kim Kardashian, Jennifer Lopez gibi ünlü isimlerin öncüsü olduğu geniş kalçaları görsel medyada sık sık göreceğiz. Ben de popo ameliyatlarında gerek yurt içi, gerek yurt dışı taleplerinin arttığı görüşündeyim. Popo ameliyatları genel ya da bölgesel anestezi ile yapılır ve iyileşme süreci oldukça kısadır. Büyük ve sarkmış bir popoya müdahale zordur, her zaman istenilen sonucu vermez. Büyük bir popoyu küçültmek mümkün değildir. Dolayısıyla bu konuda bana danışan hastalarıma her şeyi anlatırım. Küçük bir popoyu; yuvarlak, olduğundan daha büyük görünen güzel bir popo haline dönüştürebiliriz. Başarılı sonuca ulaşmak için kişinin anatomik çatısı çok önemlidir. Ayrıca nano yağ enjeksiyonları ile gözaltı morluklarının tedavisinde başarılı sonuçlar almaktayız."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadın veya erkek olsun beklenti hep doğallık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN