a ne iyi gelir?

Farklı boyda ve şekilde ortaya çıkan lar hem görüntü açısından, hem de sağlık açısından soruna neden olduğundan mutlaka tedavi edilmelidir. Peki ?

Giriş Tarihi: 10.3.2015 09:42
Nasıra ne iyi gelir?
aslında vücudun kendini korumak için verdiği bir tepkidir. Baskı ve sürtünmenin etkisiyle ayakta tahrişi hisseden vücut bu bölgede kalınlaşarak, kendini korumak ister. Ayaklar vücudu taşıdığından, burada nasır oluşma riski daha fazladır. İki parmağın birbirine sürtmesinden, ayakkabı sürtmesine kadar farklı nedenlerle oluşabilirler. Parmak aralarında, parmakların üst tarafında, ayak tabanında meydana gelebilirler.

Tedavisi kolay olan nasırları iltihaplı oluşumlardan ayırmak gerekir. Nasırlı oluşumlar kazındığı zaman sadece ölü hücreler çıkacaktır. Cilde zarar vermeden ponza taşıyla bunları yok edebilirsiniz. Salisilik asit içeren nasır bantlarını ise dikkatli kullanmanız gerekir. Bunlar sağlıklı cilt bölgesine de zarar verebilir. İçeriğinde asit bulunduğundan, nasırı erittikleri gibi sağlam cilt dokusunu da eritirler. Cilt dokusunda alerjik etkiye neden olabilir, dolaşım sorunu ve şeker hastalığı olan kişilere zarar verebilirler. Nasırları bu şekilde yok etmek, tekrarına engel olmayacaktır. Nasırın oluşumun engellenmesi için, buna sebep olan etkenin ortadan kaldırılması gerekir. Nasırları keserek yok etmeye çalışmak, ciltte kesik gibi istenmeyen etkiler yapabilir. Ayaklar bakteri üremesine uygun rutubetli ve ılık ortamlardır.

Nasırına ne iyi gelir?

Yumuşak deriden yapılmış, burun kısmı geniş uygun ayakkabılar tercih edilmelidir. Ayağı sürten sıkı ayakkabılardan kaçınılmalıdır.
Günlük olarak ayak temizliğine dikkat etmeli, bakterilerin oluşmasına izin verilmemelidir.
Ayakların temizliği kadar, çorapların yapısına ve temizliğine özen gösterilmelidir. Çoraplar pamuklu ve teri çeken türden olmalıdır.
Ayaklar sürekli olarak nemlendirilmelidir.
E vitamini, badem yağı ve lanolin içeriğine sahip olan bir kremi nasıra sürün. Bu nasırın küçülmesini sağlayacaktır.
Ayakkabı giydiğinizde ağrıyan yere yara bandı koyun. Bunu en fazla bir gün nasırlı bölgede tutun.
Nasırı ılık suda yumuşatarak,, ponza taşı ya da törpüyle ölü hücreleri temizleyin.
Geceleyin nasırın olduğu yere biraz soğan ya da sarımsak koyarak kapatın. Sabaha kadar nasırlı alan iyice yumuşayacağından, ölü hücreleri rahatlıkla temizleyeceksiniz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nasıra ne iyi gelir?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN