Türkiye'nin en iyi haber sitesi

nasıl geçer?

tedavisi yöntemleri ve çürük dişe neler yapılması gerektiği ile ilgili tüm bilgileri sizler için derledik

Giriş Tarihi: 14.5.2015 11:36
Diş ağrısı nasıl geçer?
hemen herkesin başına gelecek bir derttir. Acısı hayli zordur. Diş ağrısı nasıl geçer, diş ağrısına neler iyi gelir? Bu bilgilerin hepsi Bilgi kuşu sitesinde bulunmaktadır. Diş ağrısı için öncelikle bir diş hekimine gidilmesi şart, doktorunuzun verdiği reçeteyi uygulamak doktorunuzun tedavisine uymak en baş şartlardan biridir. İsterseniz doktorunuzun tedavisinden başka evinizde kendinize doğal yöntemlerde uygulayabilirsiniz. Mesela karanfil diş ağrısına iyi gelir. Çünkü uyuşturucu etkisi vardır.

Bir iki adet karanfili ezip bir iki damla suyla hafifçe karıştırıp ağıran dişinizin üzerine koyarsanız ağrısını azaltacaktır. Ayrıca evde dişlerimizi beyazlatmak içinde doğal yöntemler vardır. Bilgi kuşu sitesinden evde diş beyazlama yöntemleri diye arama yaptığınızda size uygulamanız gereken işlemleri gösterecektir. En başta dişlerimizi her gün üç defa fırçalamamız gerekli.

Herkesin diş yapısı farklı olduğundan bazı insanların dişleri ne kadar fırçalarsa fırçalasın bembeyaz olmaz çünkü diş yapısı farklıdır. Bazı insanlar sigaradan dolayı dişlerinin sarardığını görecektir. Yapılması gereken şeyler sigara içenlerin dişlerini muhakkak fırçalamasıdır. Diş sorunları kalsiyum eksiliğinden de olabilir. Hamile bayanlar eğer hamileliği boyunca kalsiyum almazsa dişleri çürüyebilir. Bu bakımdan hamile bayanlara süt ve süt ürünlerini bol bol tüketmelerini öneriyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Diş ağrısı nasıl geçer?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN