Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Selülit nasıl geçer?

Bacaklarda, kalça bölgesine yakın bölgelerde daha sık görülen selülit vücudun farklı yerlerinde oluşabilmektedir. Selülitin oluşmasının ana nedeni yağın lifli cilt dokusunu iterek yüzey görünümünü değiştirmesidir.

Giriş Tarihi: 21.5.2015 09:58
Selülit nasıl geçer?
Bacaklardaki selülit nasıl gider sorusuna mucize bir cevabımız yok ancak dengeli beslenme, düzenli egzersiz, masaj ve lazer tedavisi ile bacaklardaki selülit görünümünü azaltabilirsiniz.

Selülit genellikle ilerleyen yaşlarda ortaya çıkar ve görünümün tamamen ortadan kalkması diye bir şey söz konusu değildir. Piyasada bulabileceğiniz selülit giderici kremler, doğal bakım yöntemleri, bitkisel yağlar, lazer tedavileri ve diğer tüm çözümler selüliti yok etmeye değil görünümünün azaltılmasına ve etkilediği alanı kısıtlamaya yöneliktir. Selülit belasıyla uğraşmak istemiyorsanız henüz selülit sahibi değilken düzenli bir hayata geçiş yapmalı, beslenmenize dikkat edip cildiniz için gerekli vitamin ve mineralleri almalı, düzenli egzersizi hayatınızın bir parçası haline getirmelisiniz. Eğer iş işten geçtiyse tüm bunları yaparak selülitlerinizi azaltabilir ve daha fazla bölgenin etkilenmesini engelleyebilirsiniz.

Bacaklardaki selülit nasıl gider sorusuna cevap olarak ilk söylenmesi gereken şey "düzenli beslenme". Vücudunuzda biriken fazla yağlar yağ hücrelerinin büyümesine neden olur ve büyüyen yağ hücreleri cildin üst katmanlarını zorlamaya başlar. Kilo vermek selüliti ortadan kaldırmasa da cildin yüzeyinde gözle görülür bir iyileşme yakalayabilirsiniz.

Spor yapmıyorsanız artık başlamanın zamanı geldi. Düzenli olarak spor yapmak sadece selülitlerden kurtulmak için değil kalp ve damar sağlığını korumak, metabolizmayı hızlandırmak, fazla kaloriyi yakmak ve dolayısıyla kilo vermek içinde gerekli. Düzenli olarak spor yapıyorsanız bacaklarınızı şekillendirici, ağırlıklı özel egzersizleri kullanabilirsiniz. Ağırlık kullanarak yapılan bacak egzersizleri yağın doku altında birikmesini engeller ve yeni selülit oluşumundan sizi korur.

Bacaklardaki selülit için bir diğer çözüm ise lazerli tedavi yöntemi. Lazerli tedavi yöntemleri kullanılacak makineye göre farklılık göstermekle birlikte genellikle 6 ay boyunca haftada iki kez olmak üzere radyo frekans tedavisi şeklinde uygulanmaktadır. Bu tedavi ile cildin kolajen üretimi tetiklenir ve esnekliği geri kazanmasına yardımcı olunur.

Alternatif tedavi yöntemleri selülit görünümünü azaltmak için başvurabileceğiniz diğer bir kaynak. Kan dolaşımını hızlandırıcı bölgesel masaj uygulamaları işinize yarayabilir. Mezoterapi hormonları kullanarak dokuyu geliştirip daha pürüzsüz bir cilde kavuşmanızı sağlayabilir. Ayrıca pek çok kozmetik markasının ürettiği cilt hücrelerini yenileyici vitamin ve mineral takviyeleri içeren kremleri kullanabilirsiniz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Selülit nasıl geçer?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN