Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Neden zayıflamak bu kadar zor geliyor?

Giriş Tarihi: 15.6.2015 13:58 Güncelleme Tarihi: 15.6.2015 14:15
Neden zayıflamak bu kadar zor geliyor?
Uzun yıllarda alınan kilolar artık vücudumuzun bir parçası olduğu için kilo vermek de oldukça zordur. Özellikle zayıflama hapları, hızlı diyetler gibi çabuk çözümlere kaçıyorsanız eski kilolarınıza yenilerini eklemek de kaçınılmaz olur.

Bunun önüne geçmek, sağlıklı ve ideal kilonuza gelebilmek için öncelikle bilincinizi arttırmanız gerekiyor. Bu bilinç nasıl besleneceğini bilmekle başlayıp, motive olmakla devam ediyor.

Bilincin önemli olmasının öncelikli sebebi kilo almanıza sebep olan hatalarınızı bilmemeniz veya bilseniz bile ısrarla yapmanız sonucu oluşan durumdur. Eğer kilo verme bilincine ve bilgisine sahip olmayı başarırsanız, ideal kilonuza ulaşmak çok daha kolay olacaktır.

Bunun için sizin en büyük yardımcınız diyetisyenlerdir. Diyetisyenler profesyonel olarak size yeme-içme konusunda destek olabilir, sorularınızı cevaplayabilir ve sizi motive tutabilir. Özellikle internetteki bilgi kirliliği arasında ne yiyip-içeceğinizi ne egzersiz yapacağınızı öğrenmeye çabalamak yerine diyetisyenlerin yardımıyla bu zorluğu aşabilirsiniz.

Fakat diyetisyene giden çoğu insan başarısız oluyor. Çünkü diyetisyenlerin en büyük handikapı çok sık görüşememeniz ve kilo verme yolunda yalnız kalmanız. Çünkü diyetisyenlere ilk gittikten sonra bir sonraki kontrol iki hafta veya bir ay sonra olmakta ve bu süreçte motive kalmanız oldukça zor bir hal almaktadır.

Diyeton bunun önüne geçen online bir diyetisyenlik hizmeti. Diyeton'a kayıt olduğunuzda size bir diyetisyen atanır ve bu diyetisyen sizi günde 10 dakika arar. Böylece hem diyetisyenlerin avantajından faydalanır hem de motive kalırsınız. Yeni nesil diyetisyenlik, eskisinin yerini çabuk alacağa benziyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Neden zayıflamak bu kadar zor geliyor?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN