Türkiye'nin en iyi haber sitesi

nedir? kayıt nasıl olunur?

Giriş Tarihi: 22.10.2015 11:06
E Nabız nedir? e-Nabız kayıt nasıl olunur?

sistemi Sağlık Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve her türlü sağlık kaydınızı 24 saat takip etmenize olanak sağlayan bir uygulamadır. Peki kayıt nasıl olunur? Detaylar haberimizde...

! Sağlık Bakanlığı tarafından uygulamaya koyulan ve kapısı üzerinden giriş yaparak her türlü sağlık kaydınıza istediğiniz anda ulaşmanıza olanak sağlayan e-Nabız (Kişisel Sağlık Sistemi) hizmet vermeye başladı. Peki sistemi nasıl kullanılır? İşte detaylar!

E Nabız nedir?

e-Nabız muayene, tetkik ve tedavilerinizin nerede yapıldığına bakılmaksızın, kendi adınıza üretilmiş sağlık bilgilerinizi yönetebileceğiniz, tıbbi özgeçmişinize tek bir yerden ulaşabileceğiniz sistemin bütünüdür. e-Nabız sistemine giriş yapmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.


E-NABIZ SİSTEMİ GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN!

e-Nabız sistemi ne işe yarar?

E Nabız sistemi sayesinde artık tedavi geçmişinizi sürekli kontrol edebilir ve yapacağınız doktor görüşmelerinde tedavi geçmişinizi doktorunuza gösterebilirsiniz. Tıbbı geçmişinizin kayıtlarına ulaşabilmeniz sayesinde yeni test ve tetkikler gibi işlemlerle uğraşmak durumunda da kalmazsınız. Bu sayede tedavi süreciniz çok daha hızlı bir şekilde başlar ve çok daha hızlı sonuçlar alabilirsiniz.


E-DEVLET ÜZERİNDEN E-NABIZ KAYIT İÇİN TIKLAYIN!

E Nabız giriş nasıl yapılır?

E-Nabız uygulamasına giriş yapabilmeniz için iki yol var. Bunlardan ilki internet üzerinden https://enabiz.gov.tr adresine giriş yaparak e-Nabız sistremini kullanmak. Diğeri ise E-Devlet sisteminden giriş yaparak kayıt işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra e nabız sistemini kullanmak. Ayrıca Aile hekiminizden geçici e-Nabız şifresi almakta mümkündür.

E-Nabız nasıl kullanılır?

e-Nabız sistemine e-devlet şifresi ve mobil imza ile girilebilirsiniz. e-Devlet şifresi olmayanlar ise aile hekimine başvurarak geçici şifre talep edebilirler. Bunun için e-Nabız geçici şifresinin gelmesini istediğiniz cep numarasını, aile hekimine kaydettirmeniz gerekiyor. Aile hekiminize iki şifre gelecektir. Geçici şifreyi aile hekiminize verdikten sonra e-Nabız'ı sürekli olarak kullanabilirsiniz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E Nabız nedir? e-Nabız kayıt nasıl olunur?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN