İşte en pis 10 eşya

Giriş Tarihi: 10.1.2016 16:24 Güncelleme Tarihi: 10.1.2016 16:28
İşte en pis 10 eşya

Sağlık, hijyen ve temizlik konularında çalışmalar yürüten Hijyen Konseyi, kirliliğiyle tehlike oluşturan 10 kirli eşyada ilk sıraya yine teneke kutu içeceklerin ağız kısımlarını koydu. "En pis 10" arasında kağıt paralar, restoran ve kafelerdeki menü kitapçıkları, ortak kullanım alanlarındaki tuvaletlerin sifon, musluk ve kapı kolları da var.

Sağlık, hijyen ve temizlik konularında çalışmalar yürüten Hijyen Konseyi, 2015'te kirliliğiyle tehlike oluşturan 10 pis eşyayı açıkladı. Bunlar arasında günlük en fazla kullanılan eşyalar da var.

Hijyen, temizlik ve buna bağlı sağlık konularında çalışmalar gerçekleştirmek üzere kurulan, belli bir yere ve makama bağla olmayan Hijyen Konseyi, gıda mühendisleri, veteriner hekimler, hukukçular, akademisyenler, sağlıkçılar ile gıda ve tüketici dernekleri üyelerinden oluşuyor.

Tüketicileri ve kamuoyunu uyararak daha temiz bir toplum ve yaşamı hedefleyen Konsey, 2014 yılında başlattığı çalışmayı 2015'te de sürdürdü.

Sağlık açısından tehlike arz eden eşyalar üzerine ilgili üyelerinin yaptığı çalışma ve "hijyen avcıları"nın yaptığı tespitlerin ardından, Konsey 2015 yılının "en pis 10" eşyasını da açıkladı.

ARKADAŞINA GÖNDER
İşte en pis 10 eşya
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN