Türkiye'nin en iyi haber sitesi

i nasıl belirti verir?

Sinsi bir şekilde ilerleyen ve 40 yaşın altında da görülebilen inin belirtileri, "Kilo kaybı, karın ağrısı, sarılık, iştah kaybı, bulantı-kusma, halsizlik, yorgunluk, ishal, sindirim zorluğu, camcı macunu renginde dışkılama, solgunluk, aniden ortaya çıkan ve aile öyküsü bulunmayan şeker hastalığı."

Giriş Tarihi: 10.3.2016 14:59
Pankreas kanseri nasıl belirti verir?
ERKEKLERDE 2 KAT FAZLA GÖRÜLÜYOR

Alışkanlıklarımız bedenimizin aşınmasına neden olur. Sigara kullanımı, alkol, kahve alışkanlıkları organının aşınmasını arttırır. Sadece ve yoğun şekilde protein ağırlıklı beslenme, yağlı yemek yeme alışkanlığı riskini anlamlı şekilde arttırır.

Başlangıçta gözlerde ortaya çıkar, daha sonra deride sararma olur. Hastanın idrar renginin koyulaşarak çay renginde idrar meydana gelir. Ve sonunda 'camcı macunu dışkı' ile sonuçlanır. Karın ağrısı başta hafif, sonra sırta vuran karın ağrısı şeklini alır. Şişkinlik ve hazımsızlık belirtileri ile sıklıkla birliktedir.

-Basit bir idrar tahlilinde bilirubin pozitifliği bile bize ipucu verebilir. Ultrasonografi, Bilgisayarlı Tomografi, Batın MR hastaya göre tercih ettiğimiz görüntüleme yöntemleridir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pankreas kanseri nasıl belirti verir?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN