Kedi si nasıl geçer?

Hayvan tüyü si en çok kedi ve köpeklerden kaynaklanmaktadır. Bu hayvanlar genellikle evcil ve ev içerisinde beslenen hayvanlardır. Bu nedenle insanlardan görülen alerjiler en fazla bu hayvanlardan kaynaklanmaktadır. birçok tür ile karşımıza çıkabilmektedir. Bu nedenle alerjilerin türü öğrenilmeden herhangi bir tedaviye başvurulmaması sizler için çok daha iyi olacaktır.

Giriş Tarihi: 15.4.2016 12:20
Kedi alerjisi nasıl geçer?
Kedinin tükürüğü, gözyaşları, derisi ve deriden salgılanan yağlar içinde bulunan FEL-D1, kedilerden kaynaklanan lerin büyük bir bölümünden sorumlu proteindir. olan insanların büyük bir bölümü FEL-D1 sebebiyle bu problemle karşı karşıya kalır çünkü bu protein kumaşa da yapışarak, kedinin olmadığı yerlere dahi kolayca taşınabilir. Kedisi olmayan ancak kedi sahibi olan bir arkadaşıyla temas kuranlarda çok sık kedi alerjisi belirtileri görülür.

Kedi alerjisi nasıl geçer?

Öksürük, hapşırma, gözlerde kızarıklık, kaşınma, burun ve geniz akıntısı, darlığı gibi farklı problemlere yol açabilen alerjen maddelerden uzak durmak tedavinin ilk adımıdır. Kedilerin yatak odalarına girmeleri engelleyebilir. Bu sayede uyunan oda kedi alerjeni maddelerden minimum şekilde etkilenecektir. Yatak odasının kapısını sürekli kapalı tutmak ve ev içinde giyilen kıyafetlerle yatak odasına girmemek, yatakta alerjen temasını büyük ölçüde azaltacaktır.

Hava temizleyici yeni nesil cihazlardan edinerek, ev havasının sürekli tazelenmesinin sağlanması da yararlı olacaktır. Ayrıca kedileri düzenli aralıklarla ve yıkamak alerjen temasını asgariye indirir. FEL-D1 proteini bir hormon olduğu için erkek kediler bu proteini daha fazla üretmektedir. Kısırlaştırılan erkek kedilerin hormon düzeni değişmekte ve alerjiye yol açan bu hormon üretiminde de azalma yaşanmaktadır. Son olarak tedavinin bir parçası olarak evi, kıyafetlerinizi ve mobilyalarınızı düzenli aralıklarla temizlenmenin de önemli olduğunu unutmayın.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kedi alerjisi nasıl geçer?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN