Türkiye'nin en iyi haber sitesi

sorgulama işlemi...

" sorgulama ve değiştirme" işlemlerinden "sorgulama" işlemi online olarak ’nın resmi sitesinde yer alan uygulama ile gerçekleştirilebilmektedir.

Giriş Tarihi: 1.6.2016 11:16
Aile Hekimi sorgulama işlemi...

değiştirme işlemleri için ise en yakın ocağına müracaat edilmesi gerekmektedir. Aile hekimi sorgulama ve değiştirme işlemlerinde kişinin ikamet adresinin bulunduğu yer temel alınmaktadır. Aile hekimliği uygulaması kişilerin ikamet adreslerine göre belirlenmektedir. Ancak kişi dilerse aile hekimini değiştirebilme şansına da sahiptir. Aile hekimini değiştirebilmesi için geçiş yapmak istediği aile hekimliğinin bakmakla yükümlü olduğu kişi sayısının da fazla olmaması gerekmektedir.

ONLİNE AİLE HEKİMİ SORGULAMA İŞLEMİ

Online aile hekimliği sorgulama işlemleri 'nın resmi sitesi aracılığı ile yapılabilmektedir. Sağlık Bakanlığı sayfası dışında yapılan sorgulamalar güvenilir olmayabilmektedir. Bu nedenle sorgulama işlemleri için sadece Bakanlığın internet sitesinin kullanımı önerilmektedir. Online aile hekimliği sorgulama işleminde kişinin T.C. Kimlik Numarası bilinmesi yeterli olmaktadır. Sorgulama sayfasına ilgili kişinin T.C. Kimlik Numarası girilerek sorgulama gerçekleştirilebilmektedir. Sorgulama işlemi sonucunda kişinin kayıtlı olduğu aile hekiminin adı soyadı ile sağlık ocağının adres bilgilerine erişim sağlanabilmektedir.

Aile hekimini değiştirmek isteyen kişinin de nüfus cüzdanı ile birlikte ikametine en yakın sağlık ocağına başvuru da bulunması gerekmektedir.

8 BİN AİLE HEKİMİ ALINACAK

ASKERLİK MUAYENESİNİ AİLE HEKİMLERİ YAPACAK

AİLE HEKİMLİĞİ BUTİK HASTANE OLACAK

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aile Hekimi sorgulama işlemi...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN