Türkiye'nin en iyi haber sitesi

(Özel Haber) Ölüm Sebepleri Mezar Taşlarında Gizli

Giriş Tarihi: 26.3.2015 10:08 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
(Özel Haber) Ölüm Sebepleri Mezar Taşlarında Gizli
kent mekezinde bulunan Bediüzzaman Mezarlığı’ndaki mezar taşlarının üzerine çizilen ilginç figürler, kişinin ölüm sebebini anlatıyor.
Bediüzzaman Mezarlığı’ndaki mezar taşlarının üzerinde tabanca, araba, sigara, kalp gibi figürler bulunuyor. Görenlerin dikkatini çeken figürler, kişilerin ölüm sebeplerini simgeliyor. Trafik kazasında ölenlerin mezar taşlarında olayın yaşandığı otobüs, kamyon ya da otomobilin figürü bulunurken, cinayet sonucu ölenlerin mezar taşlarında ise tabanca veya bıçak gibi figürler yer alıyor. Kalp hastalığından ölenlerin mezar taşına kalp resminin çizildiği mezarlıkta, ölen kişinin vasiyeti ya da ailelerinin isteği üzerine kişinin hayatta iken sevdiği sigara, çay gibi ilginç figürler de mezar taşlarına yansıtılıyor.
18 yıldır mezar taşlarına yazı yazan ve figürler çizen mezar taşı ustası Ali Avcı, son dönemlerde figürler ile ilgili taleplerin azaldığını kaydetti. Avcı, "Ailelerin talebi üzerine mezar taşlarının üzerine bu tür figürleri çiziyoruz. Bu figürler insanların dikkatini çekiyor. Buradaki amaç, merak edenlerin mezardaki şahısların ölüm sebebini görebilmesidir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
(Özel Haber) Ölüm Sebepleri Mezar Taşlarında Gizli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN