Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni Rektör Dalgın: "Yönetimde Değişiklik Yapılacak"

Giriş Tarihi: 22.7.2015 18:28 Güncelleme Tarihi: 23.7.2015 07:59
Yeni Rektör Dalgın: Yönetimde Değişiklik Yapılacak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın atadığı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın düzenlediği basın toplantısında üniversitede yönetim değişikliği yapacağını ve önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşacağını söyledi.
Sinop Üniversitesi’nde rektörlük seçimi sonucunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın atadığı Rektör Prof. Dr. Nihat Dalgın, makamında basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısına akademik ve idari personel katıldı. Yeni Rektör Dalgın yaptığı açıklamada, “3. dönem Sinop Üniversitesi Rektörlük seçim süreci, arefe günü Sayın Cumhurbaşkanımızın şahsımı Sinop Üniversitesi’ne rektör olarak atamasıyla sonuçlanmıştır. Bu süreçte benden teveccühlerini esirgemeyen öğretim elemanlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza, YÖK Genel Kurulu Üyelerimize ve Sayın Başkanına hassaten Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı arz ediyor, teveccühlerine layık olmaya çalışacağımızı ifade etmek istiyorum. Bugün itibariyle kapısı herkese açık olacak, herkesin derdi ile dertlenmeye çalışacak, ilkeli ve adil olmayı hedeflemiş, akademik ve idari personelimizin her birisine aynı mesafede yakın olmayı ilke edinmiş bir rektör olacağımdan emin olabilirsiniz. Sinop ili ile bütünleşmiş, akademik ve idari personeli arasındaki huzuru üst düzeyde sağlamış, bilime, insanlığa ve bölgesine katma değer üreten, 2007 yılında kurulan akran üniversitelerle girdiği yarıştan kopmamış; ilmi, insani ve ahlaki değerleri baş tacı edinmiş, bölgesinde daha saygın ve daha huzurlu bir Sinop Üniversitesi için tüm gücümüzle çalışacağımıza herkesin güvenmesini rica ediyorum. ‘Niyet hayır, akıbet hayır’ ilkesi gereğince, hep birlikte sağlık ve huzur içerisinde daha güzel yarınlara kavuşmamız hususunda Yüce Rabbim’den yardım, ihsan niyaz ediyorum” diye konuştu.
Bir basın mensubunun sorusu üzerine Dalgın, üniversite idaresinde değişikliğe gidileceğini ve bu konuda önümüzdeki günlerde bilgi verileceğini sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni Rektör Dalgın: "Yönetimde Değişiklik Yapılacak"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN