Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Futbolun baronları" böyle istedi

Siz kuralar çekildiği günden itibaren Galatasaray'a Real Madrid önünde fazla şans vermediniz ve bu nedenle çok eleştirildiniz. 3-0'lık yenilgiden sonra neler söyleyeceksiniz?
3-0 demek yarı finalin bitmesi demektir. Ama burada eleştirilecek en önemli konu şu; Drogba ve Sneijder transferi Galatasaray'da uluslararası alanda ne tür bir farklılık yarattı. Yani Drogba ve Sneijder'siz çıkılsa bundan daha kötü olur muydu? Ayrıca karşısına bir Malaga, bir PSG ya da Juventus çıksaydı bence Galatasaray'ın tur şansı çok daha fazlaydı. Burada da eleştirim tabii ki kura sistemine inanmadığım UEFA'ya olacak.

Sizce UEFA, Real Madrid-Barcelona finali mi istiyor?
Futbol baronları böylesine büyük organizasyonlarda her şeyi dizayn etmek istiyorlar. Finali, yarı finali, sponsorlar dengesi, TV gelirleri gibi birçok şey futbolda beraberinde manipülasyonu da getiriyor. İlk maçlara baktığımızda Real Madrid, Barcelona ve Bayern Münih yarı finale kaldılar gibi... 4. takım olarak da Dortmund daha şanslı. Futbol baronları böylesine bir yarı final için neler yapmazlardı ki. Düşünün bir defa. Yarı finali de Barcelona-B. Münih, Real Madrid-Dortmund oynayacak olsunlar. Yeme de yanında yat. Sponsorlar mutlu, bahis şirketleri mutlu, turizm şirketleri mutlu, dünya televizyonları mutlu. Wembley İcra Komitesi mutlu. Olan küçük balıklara oldu.

Galatasaray, Real Madrid önünde neden başarılı olamadı? Eksik olan neydi Madrid'de?
Eksik olan her şeydi. Oyuncu kalitesi, taktik anlayış, deneyim ve daha niceleri. Üstelik inanın bana Real Madrid, yüzde 50 ile oynadı. Asla tempo yapmadılar. Buna rağmen çok net bir skor aldılar. Zaten Türk spor medyası Galatasaray'a öyle bir umut pompaladı ki tüm camia kendini Kaf Dağı'nda gördü.


ARKADAŞINA GÖNDER
"Futbolun baronları" böyle istedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN