Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tembeller yandı

Giriş Tarihi: 20.8.2014

Akıllı bileklikler sadece koşarken değil, uyurken de takip ediyor. İtalyan Parma Kulübü futbolcuların uykusunu tam alıp almadığını, koşarken temposunu ve kat ettiği mesafeyi akıllı bilekliklerle ölçüyor

Profesyonel sporcular için sadece idman saatleri değil, dinlenme saatleri de büyük önem taşıyor. Akıllı bileklikler artık düzenli hayatın da takibini yapıyor. Kaytaran, düzensiz hayat yaşayan sporcuları akıllı bileklikler ele veriyor. İtalyan Parma Kulübü, futbolcularının Jawbone akıllı bileklikler kullanmasını sağlayarak tempolarını takip etmelerini sağlıyor. Analiz ekibi de bu bilgilerle futbolcunun kişisel antrenmanlarını nasıl değerlendirdiğini takip ediyor. Aslında bu tür uygulamalar profesyonel sporcunun kendi planlamasını yapması için kullanılıyor. Türkiye'de milyonlarca lira kazanan futbolcular, profesyonel yaşamın gereklerini yerine getirmekte zaman zaman zorlanıyor. Bu tür bileklikler dinlenme zamanının da kontrol altına alınmasını sağlıyor.

UYGULAMA KİŞİSELLEŞTİRİYOR

Akıllı bileklikleri kullanmadan önce telefona uygulama yüklenmesi gerekiyor. Önce akıllı telefonunuza uyumlu uygulama yüklenebilen bilekliği seçmelisiniz. Yüklenen uygulama aktif hale getirilirken kullanıcının kendi bilgilerini girmesi bekleniyor. İşte bu bilgiler ve kullanıcı hesabı, akıllı bileklik üreticilerinin müşterilerinin bilgilerine doğrudan erişimini sağlıyor. Samsung'un sağlık ve spor uygulamalarına ilgi duymasının altında yatan sebeplerden biri kişisel bilgiler ve Samsung hesabının kullanılması. Akıllı saat ve bileklikler kullanıcı hesabının oluşturulması için Android akıllı telefonlardan bile cazip. Sonuçta kullanıcılar, kullanılan uygulamalarla akıllı bilekliği kendi belirlediği programa göre kullanıyor. Günlük, haftalık ve aylık hedeflerine uyup uymadığını kolayca denetleyebiliyor.

ZAYIFLADIKÇA PAYLAŞ

Spor yaparken belirlenen hedeflere ulaşıldıkça kullanıcılar bu başarılarını sosyal ağlardaki arkadaşlarıyla paylaşabiliyor. Genelde pek çok uygulama Facebook benzeri bir uygulamayı arayüzü olarak kullanıyor. Bazı uygulamalar zaten doğrudan Facebook benzeri sosyal ağ uygulamasıyla senkronize kullanılabiliyor.

Altın gibi bileklik

Aslı nda akıllı bileklikleri bu kadar popüler yapan şeyin başında kullanıcıların kişisel bilgileri geliyor. Yani her bilekliğin sahibi, kişiye özel bilgilerle ürünü kullanıyor. Bu da akıllı bileklik ve saatin altın değerinde olmasını sağlıyor. Bu bilgilere ulaşmak isteyen akıllı telefon üreticileri, internet devleri ve telekom operatörleri akıllı saat ve bileklik konusunda kendi ürünlerini açıklıyor.

En iyisinin formülü

- Gece gündüz bileğinizde taşıyacağınız için önce rahat taşıyabileceğiniz hafiflikte ve tasarımda bir bileklik seçin.
- Seçtiğiniz bilekliğin uygulamasının akıllı telefonunuzla uyumlu olmasına dikkat edin.
- Bilekliğin pil süresi ekran ve diğer isteklere bağlı olarak azalır. Bu yüzden daha basit veya ekrana sahip olan çok fonksiyonlu bileklik isteyip istemediğinizi başta belirleyin.
- Bilekliği koşarken terlediğinizde, duş alırken veya havuzda yüzerken kullanmak istiyorsanız, ona göre seçiminizi yapın. Bazı ürünlerin uzun süre kullanımda cildinize zarar verebileceğini unutmayın.

Fitbit Force: Her telefona uygun

Fitbit'in farklı yeteneklere sahip modelleri var. Bu alana ilk yatırım yapan firmalardan biri. Android işletim sistemine sahip Samsung, HTC, Sony, LG ve iOS işletim sistemi uyumlu yani iPhone telefonlarla kullanılıyor. Firma, uzun süre kullanımda ciltte yarattığı sorunlar yüzünden bir kısım ürününü geri toplamak zorunda kalmıştı.

Jawbone Up24: Basit ve hedefe yönelik


Eğer basit ve ne yapacağınızdan eminseniz, Jawbone Up24 kişiselleştirilebilen mobil uygulamasıyla tam bir fitness asistanı gibi. Her şeyi kontrol altına almanızı sağlıyor. Kullanımı oldukça basit. Telefonla senkronize olduğundan tüm bilgileri oradan alıyorsunuz. Sadece titreşim uyarılarını alıyorsunuz. Uykudan kilonuza, adımlarınızdan günlük performansa kadar her şeyi uygulama üzerinden organize edebiliyorsunuz. Daha önce sadece iPhone uyumluydu. Şimdi artık Android kullanıcılarını da sevindirdi.

Samsung Gear Fit: Kavisli ekranı bileğe göre

Samsung, Gear Fit serisi kavisli AMOLED ekranıyla kullanıcının aklını çeliyor. Renkli ekranda adım hesabından mesafeye, kalp ritminden saate, elektronik postadan mesajlara kadar telefonla son derece uyumlu. Ekran resmi ve fonunu istediğiniz gibi değiştirebiliyorsunuz. Ayrıca müzik de yüklenebiliyor.

LG Lifeband Touch: Kaloriler müzikle uçuyor

Doku nmat ik ekranında kalp ritminden saate, mesajdan gelen aramalara kadar her şeyi görmek mümkün. Aslında akıllı bilekliklerin telefonla kol kola dolaşmasını sağlıyor. Neredeyse akıllı saatler kadar yetenekli LG Lifeband, günlük aktivitenin tüm kaydını tutarken telefon ve müzik yönetimi konusunda yardımcı oluyor. OLED ekranında yürüyüş temposundan, kalp atışına tüm günlük ritminizi takip etmenizi sağlıyor. Lifeband Andoroid veya Apple iOS tabanlı tüm telefon ve tablet uygulamalarıyla uyumlu çalışıyor. Müzik veya yaktığınız kalori bilgisini OLED ekranda anında görebilirsiniz.

Turkcell T-Fit: Hem bileğe hem cüzdana

T50 serisi telefonlarla birlikte duyurulan T-Fit akıllı bileklik uygun fiyatıyla birlikte sunuluyor. Turkcell T-Fit akıllı bilekliğin 0.49 inç OLED ekranından; atılan adım sayısı, harcanan kalori miktarı, kat edilen mesafe ve şarj durumunu görmek mümkün. Aynı zamanda saat ve titreşimli alarm özelliği taşıyan bileklik, uyku kalitesi bilgilendirmesi de yapabiliyor. Özel bir bilek hareketiyle aktif hale gelen Turkcell T-Fit'in ağırlığı yalnızca 18 gram. USB ile şarj edilebilen cihazın pil ömrü ise 3 gün.

Sony Smartband: Kolye de oluyor bileklik de...

Günlük faaliyetlerinizi kaydeden Lifelog uygulamasını içeren SmartBand, kullanıcıların günlük hayatlarındaki aktivitelerinin kaydını tutmalarına imkan veriyor. SmartBand'ın çekirdek bölümünü kolyeden saat kordonuna kadar farklı tasarımlarla kullanmak mümkün oluyor. Her Android telefonla kullanılabiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tembeller yandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN