Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karaağaç Yine Sandığa Gitti

Giriş Tarihi: 9.3.2015 17:08 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
’ın Kapaklı ilçesine bağlı Karaağaç mahallesinde yeniden sandık kuruldu. Karaağaçlılar bu kez mahalle muhtarlıkları için oy kullandı.
Büyükşehir Yasası kapsamında belde statüsünden mahalle statüsüne dönüşerek Kapaklı’ya bağlanan Karaağaç Mahallesi, yapılan seçimle 4’e bölündü. Kapaklı’da Ziraat Odası kurulabilmesi için mahalle sayısının 11’den 14’e artırılmasına yönelik karar alan Kapaklı Belediye Meclisi, bu bağlamda Karaağaç Mahallesi’nin 4’e bölünmesine karar vermişti. Yapılan çalışmalar neticesinde Karaağaç sınırları içinde Kazım Karabekir Mahallesi, Fatih Mahallesi ve Mimar Sinan Mahallesi olmak üzere üç yeni mahalle daha oluşturuldu.
Kazım Karabekir Mahallesi ve Mimar Sinan Mahallesi Muhtarlık seçimleri için Karaağaç İlkokulu’nda sandık kurulurken, Fatih Mahallesi Muhtarlık Seçimi için de Atatürk Ortaokulu’nda sandık kuruldu. Çetin Özhan, Erdal Hançerlioğulları, Sezer Coşkun ve Bülent Demir’in yarıştığı Kazım Karabekir Mahalle Muhtarlığı için bin 334 seçmenden 950’si sandık başına gitti. Tuncer Keske, Abdulbaki Aladağ, Şener Salgar ve Erdal Demirbaş’ın yarıştığı Mimar Sinan Mahallesi Muhtarlığı için bin 350 seçmenden 950’si sandık başına gitti. Gürkan Adım, İhsan Kuşak, Sunay Admış, Metin Yurteri ve Serdar Yıldırım’ın yarıştığı Fatih Mahallesi Muhtarlığı için ise 2 bin 400 seçmenden bin 450’si sandık başına gitti.
Yapılan seçimde 334 oy alan Çetin Özhan Kazım Karabekir Mahallesi Muhtarlığı’na, 378 oy alan Abdulbaki Aladağ Mimar Sinan Mahallesi Muhtarlığı’na ve 557 oy alan Metin Yurteri de Fatih Mahallesi Muhtarlığı’na seçildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karaağaç Yine Sandığa Gitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN