Türkiye'nin en iyi haber sitesi

En iyi telefon üreticileri

Giriş Tarihi: 24.11.2014 17:42
En iyi telefon üreticileri

Digitimes'ın yeni raporu dünya çapındaki ilk üç ismi ortaya çıkardı.

Digitimes tarafından yayınlanan son rapora göre, 2014 3. çeyreğinde global olarak ilk üç telefon satıcısı Samsung, Apple ve LG oldu. Rapor çeşitli bireysel satıcılardan ve tedarik zincirinden gelen verilere dayanıyor.

Çinli üreticiler Huawei, Xiaomi, ve Lenovo ise sırasıyla 4., 5. ve 7. pozisyonları paylaştılar. Xiaomi, Ocak-Eylül döneminde %200 sevkiyat ile önde gelen isim oldu. 2013'te 8. sırada yer alan ise ilk on sıralamasından düştü.

Akıllı telefon sevkiyatının global olarak 2014'te 1.219 milyar üniteye ulaşması bekleniyor. Geçen seneye göre %30 daha az. 2015'te ise birimlerin 1.488 milyar üniteye çıkacağı tahmin ediliyor.

Digitimes'ın raporları dışında Çinli ekonimistler tarafından yayınlanan bazı raporlara göre giyilebilir cihaz pazarında da yüksek bir artış olacak. Uzmanlar özellikle akıllı saat pazarında önemli bir hareketlenmenin olacağını vurguluyor. Daha öncesinde yayınlanan öngörü raporlarında da Apple Watch'un ve Samsung'un yeni akıllı saatlerinin pazarda dengeleri değiştireceği ileri sürülmüştü.

Hasan Uğur Nayır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En iyi telefon üreticileri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN