, işine de girdi

Teknoloji ve internetin birçok alanında yer alan , şimdi de işine girdi.

Giriş Tarihi: 15.1.2015 00:39
Google, alan adı işine de girdi

İnternet ve teknoloji devi Google, halihazırda internetin birçok alanında kullanıcılarına hizmet verirken, diğer taraftan da sürücüsüz otomobil ve akıllı gözlük projeleriyle yeni teknolojiler üzerinde çalışıyor. Son olarak kısa bir süre önce Google'ın yeni bir servis üzerinde çalıştığı ve 'ın bu servisiyle yani satmaya başlayacağı ortaya çıkmıştı.

Bugün ise Google'ın bu Google Domain isimli servisi hizmete başladı. Oldukça basit bir arayüze sahip olan Google Domain hizmetinde tıpkı, Google'ın arama motoru gibi bir arama çubuğu bulunuyor. İnternet kullanıcıları bu arama çubuğu üzerinden sahip olmak istedikleri alan adını aratıyorlar.

Sonrasında ise bu alan adının herhangi bir sahibi yoksa, sağ kısımda yer alan satın alma kısmından bu alan adı satın alınabiliyor.

Öte yandan Google Domain ile beraber isteyen kullanıcılar, .guru, .info veya .photos gibi farklı uzantılarda alan adları da satın alabilecekler. Bu uzantı listesinin tamamına ise buradan ulaşabilirsiniz. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Emre Çetinkaya

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Google, alan adı işine de girdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN