Türkiye'nin en iyi haber sitesi

i - Speedtest

Teknoloji geliştikçe insan yaşamı da artık daha da kolaylaşıyor. Bunun en güzel örneği ise bizler için önem arz eden sorgulama işlemlerini artık üzerinden yapabiliyor olmamızdır. İşte internet ve fatura sorgulama işlemi..

Giriş Tarihi: 2.4.2015 09:52 Güncelleme Tarihi: 2.4.2015 11:33
İnternet hız testi - Speedtest
i sorgulama işlemi sayesinde mevcut internetinizin hızını görebilirsiniz. Bu işlemi yapmak için siz değerli okurlarımızın tek yapması gereken aşağıdaki adımları uygulamaktır. Üstelik daha anlaşılır ve daha rahat yapılabilir olmasından dolayı işlemleri sizler için tek tek resimledik. Şimdi İnternet hızı sorgulama işlemini nasıl internet üzerinden yapabiliriz öğrenelim.

İnternet Hız Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

speedtest.net adresini kullanarak hızınızı ölçebilirsiniz.

Yapılacak test bilgisinin doğruluğu açısından modeminiz ile bilgisayar arasındaki bağlantının ethernet portu üzerinden kablolu olarak bağlı olması gerekmektedir.

Kablosuz ağ üzerinden yapılan testler kablosuz bağlantı sinyal gücüne ve çevresel şartlara bağlı olarak hatalı sonuçlar vermektedir.

Hız Testi sayfası haricinde açıkta olan tüm web sayfalarınızı veya tarayıcıda açık olan sekmeleri kapatmanız gerekmektedir.

Bilgisayarınızda çalışan hız testinizi etkileyecek program ve uygulamaların kapalı olduğunan emin olunuz.

Hız testinizin yapıldığı bilgisayar dışında modeminize bağlı ikinci bir bilgisayar veya cihazın bağlı olmaması gerekmektedir.

Hız testi sorgulama yapabilmek için aşağıda vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklıyoruz. Daha sonra ise açılan sayfa da "testi başlat" butonuna tıklıyoruz ve böylece hızımız otomatik olarak ölçülüyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnternet hız testi - Speedtest
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN