nedir? Nasıl kullanılır?

Giriş Tarihi: 15.9.2015 11:00
Google Play Store nedir? Nasıl kullanılır?

Ülkemizde de çok yaygın kullanılan Android kullanıcılarına tüm uygulamalara tek bir yerden ulaşım imkanı sağlayan dünyanın en büyük mobil mağazasıdır. Bu mağaza sayesinde aradığınız ücretli veya ücretsiz her şeyi telefonunuza indirebileceksiniz.

Google Play Store Android kullanıcılarına tüm uygulamalara tek bir yerden ulaşım imkanı sağlayan dünyanın en büyük mobil mağazasıdır. Bu mağaza sayesinde aradığınız ücretli veya ücretsiz her şeyi telefonunuza indirebileceksiniz. Günümüzde popüler olan bütün programları telefonlarınıza bu mobil mağaza ile indirip kurabilir ve eğlencenin tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz. Ücretli uygulamaları mobil mağaza üzerinden kredi kartınızla ödeme yaparak indirme imkanını da sizlere sunuyor . Mobil mağaza sayesinde günümüzde en popüler olan ve en çok indirilen uygulamaları görme imkanınız oluyor ve telefonlarınıza bu uygulamaları indirebiliyorsunuz. İndireceğiniz uygulamanın hemen alt kısmında yorumlar bulunmaktadır, bu yorumlar kısmından indirmek istediğiniz ama çelişki içerisinde olduğunuz uygulamayı indirmeden önce yorumları okuyup bilgi alma imkanı da buluyorsunuz. Google Play Store sayesinde güvenilir uygulamalar, oyunlar, sistem programları ve sayamadığımız birçok şey indirip kullanma vakti sizde.

Çok kullanışlı ve basit bir ara yüzü olan bu mobil mağaza sayesinde aradığınız her şey elinizin altında demektir. Mağaza üzerinden uygulamalara bakabilir cihazınızla uyuşup uyuşmadığını gönül rahatlığıyla kontrol edebilirsiniz. Mobil mağaza sayesinde daha önce indirmiş olduğunuz bir uygulamayı veya bir oyunu rahatça güncelleyebilir, yenisi indirebilirsiniz. Google Play Store ayrıca kullanıcılara uygulamaları yedekleme sistemi de getirmiş durumda, istediğiniz bir uygulamayı telefonunuza yedekleyebilir olası bir olumsuzlukta yedeklemiş olduğunuz uygulamayı kullanabilirsiniz.

Tamamen kullanıcıların memnuniyeti için yapılmış olan bu mağaza sayesinde vakitleriniz çok daha eğlenceli, çok daha bilgili hale gelecek. Mobil mağazadan sadece oyun değil aynı zaman da bir kitaplık indirebilir kitap okuma imkanı bulabilirsiniz. Sizler için tasarlanmış ve android telefonunuz bulunan bu mobil mağazayı ziyaret etme zamanı sizde. Google Play Store'dan oyun, kitap gibi uygulamalar indirebildiğiniz gibi kıbleyi gösteren, tatilde olduğunuz zaman sizlere ezan okuyan, ezan saatlerini duyurabilen birçok programa da sahip olabilirsiniz. Her yaşta ki kullanıcıya hitap eden bu mağaza sayesinde aradığınız her şeyi daha doğrusu ihtiyacınız olan her şeyi indirme imkanınız oluyor. Ayrıca indirdiğiniz ve beğendiğiniz bir uygulamayı mağaza üzerinden seçerek bir daha ki sefere unutmamak adına tekrar hatırlama imkanına da sahip olacaksınız. Bu mağaza android telefonların hepsinde bulunmaktadır ve sizlerin kullanımı için açık bir halde sizleri beklemektedir, daha birçok sayamadığımız uygulamaları, oyunları, kitaplıkları indirebilir vakitlerinizi daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Google'ın yapmış olduğu bu mobil mağazadan yararlanabilmek için telefonunuzun internete bağlı olması gerekir, internete bağlı olan telefonunuzla mobil mağazaya girerek uygulama indirmeye ve vakit geçirmeye başlayabilirsiniz. Ayrıca şunu da söylemek istiyorum mağazadaki her uygulama ücretsiz değildir, bazı uygulamalar ücretlidir ve kredi kartınızla mağaza üzerinden ödeme yaparak ücretli uygulamaları da indirebilirsiniz. Uygulamaların yan tarafında yeşille yazılı olan bölgede uygulamanın ücretli veya da ücretsiz olduğu hakkında yazı yazmaktadır, buradan indirdiğiniz uygulamanın ücretli mi yoksa ücretsiz mi olduğunu anlayabilirsiniz.

Uygulamayı açtığınızda üst bölümde 4 ana bölüm bulunmaktadır bunlar; uygulamalar, oyunlar, kitaplıklar, gazetecilik. Bu bölümlerden indirmek istediğiniz hangisiyse onu seçerek inceleme yapabilirsiniz. Ayrıca uygulamada size yardımcı olabilmek için ve sizi aydınlatabilmek için bazı bölümler vardır bunlardan bazıları; en çok ziyaret edilenler, en popülerler, yeni ve güncellenmiş olanlar gibi. Bu bölümlerden de aradığınız uygulamayı veya istediğiniz uygulamayı daha rahat bir şekilde bulabilir ve daha güvenilir ve hızlı bir şekilde indirebilirsiniz. Tamamen siz kullanıcılar için tasarlanmış olan bu mağazayı gezmek artık sizin elinizde.
BUGÜN NELER OLDU
BENZER HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Google Play Store nedir? Nasıl kullanılır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN