Amazon'un yeni drone'u göründü!

Amazon'un siparişleri kullanıcılarına daha hızlı ulaştırmak için kullanmış olduğu drone'larının boyutlarını ve performanslarını arttırmaya başladı.

Giriş Tarihi: 1.12.2015 11:40
Amazon'un yeni drone'u göründü!
Dünyaca ünlü alışveriş siteleri arasında olan Amazon havadan teslimat için kullandıkları insansız hava araçlarını yenilemekte. Amazon'un siparişleri kullanıcılarına daha hızlı ulaştırmak için kullanmış olduğu drone'larının boyutlarını ve performanslarını arttırmaya başladı.Amazon Prime servisi ABD'de büyük bir ilgi görüyor ancak drone'ların ticaret yapmak için ABD üzerinde uçması ABD havacılık otoritelerini telaşlandırıyor.Yine de Amazon, deneme amaçlı başlattığı ve giderek geliştirdiği drone ile paket ulaştırma servisine büyük hızla devam ediyor. Top Gear programının sunucusu Jeremy Clarkson'un Amazon hangarlarına girerek tanıttığı yeni Amazon drone'ları ise Amazon Prime servisine daha da hız katacak gibi görünüyor. Daha önce sadece pervaneli/quadcopter modellerini kullanan Amazon şimdi kanatlı, daha az yakıt harcayan ve daha hızlı uçabilen yeni drone modellerini kullanıma sokmak üzere.

Yeni drone'lar, 24 km mesafeye yarım saat içinde paket ulaştırabilecek şekilde tasarlanmışlar. Uçak gibi kanatları üzerinde uçabilen drone'lar bu sayede hem daha az yakıt harcıyor hem de daha hızlı hareket ediyor. 400 feet yükseklikte uçabilen drone'lar, güvenlik sensörleri ile de donatılacak. Böylece binalara, köprülere, yüksek yapılara veya iniş sırasında insanlara çarpma riski olmayacak. ABD havacılık otoritelerine göre, 2020 yılına geldiğimizda ABD şehirlerinin semalarında 30 bin ticari drone ve çok daha fazla sayıda sivil/hobi amaçlı drone uçuyor olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Amazon'un yeni drone'u göründü!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN