Türkiye'nin en iyi haber sitesi

satılıyor mu?

İnternet devi ve yapımcısı , teknoloji firması Qihoo 360 ve Kunlun Tech tarafından satın alınmak istendiği ve Opera'nın bu konuda büyük bir teklif aldığı iddia edildi.

Giriş Tarihi: 10.2.2016 15:47
Opera satılıyor mu?
yapımcısı 'nın geleceğiyle ilgili birçok söylenti ortada dolaşmaktaydı. Bu söylentiler öncelikle, geçtiğimiz hafta 2015 dördüncü çeyrek gelir durumun açıklanma işleminin ertelenmesiyle başladı.

Bugün ise merkezli firma Opera, li Kunlun Tech ve Qihoo 360 firmalarının, 1.2 milyar dolar teklifi yaptıklarını resmi olarak onayladı.Kunlun ve Qihoo 360 tarafından yapılan bu teklif, Golden Brick ve Yonglian yatırım bütçeleri ile destekleniyor.

Opera yönetim kurulu söylenene göre, hisselerini elinde tutan kişilere bu teklifi kabul etmesini öneriyor. Final kararı, hisseleri sahipleri ile birlikte, devletin onayına da bakıyor.

Konuyla ilgili, Opera CEO'su Lars Boilesen, "Bu firmalar birliğinin Opera'yı satın almasının stratejik ve mantıklı bir tarafı var. Böylece Opera'nın kullanıcılarına daha iyi hizmet vermesi ve ortaklarla daha iyi yeniliklere gidilmesi sağlanacak. Bu da gelişmemize yönelik gelecek planlarımızı hızlandıracak." şeklinde açıklamalar yaptı.

Opera, her ne kadar veri sıkıştırma ve reklam sektöründe aktif olsa da, daha çok tarayıcısı ile tanınıyor. Masaüstünde çok büyük paya sahip olamayan firma, mobilde düşük veri boyutu ve hızı sayesinde öncü tarayıcıların başında geliyordu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Opera satılıyor mu?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN