Türkiye'nin en iyi haber sitesi

beklenen o özelliği kullanıcılara sunuyor

Birçok kullanıcı tarafından uzun zamandır beklenen özellik sonunda yeni 'la birlikte geliyor.

Giriş Tarihi: 14.6.2016 15:13 Güncelleme Tarihi: 14.6.2016 15:19
Apple beklenen o özelliği kullanıcılara sunuyor

Yıllardır 'un stok, yerleşik uygulamalarının silinip, yüklenmesi konusunda ileri sürülen bir iddia var, her yeni iOS sürümünde bu iddia yeniden yeniden gündeme geldi. Sonunda iOS 10'la birlikte stok uygulamaların kaldırılıp, yeniden yüklenebileceği gerçek oldu.

, WWDC'de bu konuda herhangi bir açıklama yapmamasına rağmen, ilk betasının yüklenmesiyle birlikte yerleşik uygulamaların silinebilmesi seçeneği doğru çıktı.

Takvim, Mail, Durumu, Harita, Videolar, Notlar, , Anımsatıcılar, iTunes Store, FaceTime, borsa, ipucu vs... gibi iOS cihazlara önceden yüklü gelen birçok uygulama silinip, yeniden yüklenebilecek görünüyor. , mesajlar gibi önemli ve gerekli uygulamalar yerli yerinde kalacak. Safari de silinmeyen uygulamalar arasında bulunuyor.

Bu durum depolama alanında biraz daha boş yerin açılmasını sağlayabilir. Ayrıca kullanılmayan bazı uygulamalar da göz önünden kalkacak. Mesela Borsa uygulamasını istemeyen tüketici yorumları okumuştum.

Apple bu konuda herhangi bir bilgilendirme yapmış değil, belki en başlarda stok uygulamaların silinmesi test edilip, daha sonra kaldırılabilir. Apple bu ne yapacağı belli olmuyor. Siz ne dersiniz?

Hasan Uğur Nayır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Apple beklenen o özelliği kullanıcılara sunuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN