Power Bank Nedir?

Akıllı cep telefonları ve tablet bilgisayarlar artık hayatımızın her alanında yoğun olarak kullanılmaktadır. Bu kadar yoğun kullanıldıkları için bataryaları 2 – 4.5 saat aralığında tükenip sıfırlanmaktadır. Bizi, gün içinde telefonun şarjı bitiyor diye stres olmaktan, elimizde kablo ile priz aramaktan kurtaracak olan mucizevi bir buluş olan power banklar artık ’de de kullanılmaktadır.

Giriş Tarihi: 26.7.2016 11:01 Güncelleme Tarihi: 26.7.2016 11:02
Power Bank Nedir?

Power bank, küçük boyutlarda, cebe sığabilen plastik kutular içinde yer alan yedek bataryalardır. Bu bataryaların ana özelliği, nerede olursanız olun telefonunuzun şarj kablosunu power banka takarak telefonunuz şarj edebilmenizdir. Bu şekilde telefonunuzu istediğiniz zaman şarj edebilirsiniz.

Bu güne kadar ülkemizde kullanılmayan ancak tarafından kullanılan bu artık bizlere de sunulmuştur.En büyük bataryalı akıllı cep telefonlarının bataryaları 1500 mah dir. Power bankların en düşük kapasitesi 1200 mah olduğundan telefonunuz telefonunuzu % 80 e kadar şarj edebiliyorsunuz.

Power banklar 11000 mah kadar kapasitelere sahip olabilen yedek bataryalar olduğu için telefonunuzu, tablet bilgisayarınızı gün içinde 7 defaya kadar şarj edebiliyorsunuz. Şarj derdinden bizleri kurtaran power banklar bizleri elimizde kablo priz priz gezmekten kurtarıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Power Bank Nedir?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN