Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'a ''beğenmedim'' butonu geliyor

Giriş Tarihi: 27.9.2016 14:07
Twitter'a ''beğenmedim'' butonu geliyor

sosyal medya alanında çığır açacak bir uygulamaya imza atmak üzere çalışmalarını sürdürüyor. genelinde milyonlarca kullanıcısı bulunan Twitter ''beğenmedim'' butonunu kullanıcıları ile paylaşmak istiyor. Peki nasıl? İşte Twitter'ın yeni uygulaması; ''beğenmedim''...

en fazla kullanılan sosyal medya ağlarından biri olma özelliğini sürdürüyor. Kullanıcılarına daha iyi imkanlar sunmak amacıyla çalışmalarını sürdüren Twitter'a ''beğenmedim'' butonu geliyor. Üzerinde uzun süredir çalışılan ''beğenmedim'' butonu ve Twitter hakkında tüm detaylar haberimizde yer alıyor...

Twitter tarafından yayınlanan yeni bir güncelleme platformun mobil uygulamasına "I don't like this Tweet" ("Bu Tweet'ten hoşlanmıyorum") adı verilen yeni bir geri bildirim aracı getiriyor. Söz konusu yeni aracın kullanıcıların çizgisinde gösterilen tweet'lerin niteliğine dair önemli bir geliştirme sağlaması bekleniyor.

Twitter'ın kullanıcılara daha da kişiselleştirilmiş tweet'ler sunma çabasının bir parçası olan bu yenilikle birlikte kullanıcılar daha az görmeyi tercih ettikleri içerik türlerini işaretleyebilecekler. Buna özel geliştirilen bir tuş da elbette bu anlamda en etkili yol olarak görülüyor.

"Bu Tweet'ten hoşlanmıyorum" tuşunun platformun "zenginleştirilmiş zaman çizgisi" özelliğine giden yolda bir sonraki adım olarak değerlendirilebilir. Söz konusu özellik sayesinde Twitter, algoritmik açıdan seçilen tweet'lerin varlığının daha yüksek bir doğruluk sunmasını hedefliyor.

Bu yeni tuştan yararlanmak için hoşlanmadığınız bir tweet'i belirleyip sağ üst köşede yer alan aşağı oka dokunduktan sonra ortaya çıkan "Bu tweet'ten hoşlanmıyorum" seçeneğini kullanmanız yeterli.

Diğer yandan özellik henüz Android ve masaüstünde kullanımda değil.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Twitter'a ''beğenmedim'' butonu geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN