Türkiye'nin en iyi haber sitesi

paylaşımlarında önemli değişim! Yeni özellik belli oldu

Sosyal medya devi yeni bir uygulamaya imza atıyor. On özelliği üç yıldır kullanıcıların hizmetinde olan Facebook, bu özelliği genişleterek tüm anılarınızı tek bir yerde toplamayı planlıyor. Peki bu nasıl olacak, nasıl görünecek?

Giriş Tarihi: 12.6.2018 15:33 Güncelleme Tarihi: 12.6.2018 15:34
Facebook paylaşımlarında önemli değişim! Yeni özellik belli oldu

Facebook'un 3 yılı aşkın bir süredir kullanıcılarına sunduğu On This Day özelliği, ilk günden bu yana sürekli geliştirilmeye devam etti. Hatalarından arındırılarak bugünkü haline gelen özellik yeterli gelmemiş olacak ki Facebook çok daha fazlasını yapmayı planlıyor. Facebook 'Memories' yani 'Anılar' adını taşıyan bu özellik, kullanıcıların anılarını tek çatı altında topluyor.

İÇERİĞİNDE NELER OLACAK?

Peki Memories nasıl çalışacak? Öncelikle kendine özel ayrı bir sekmesi olacak "Memories" özelliği, masaüstünde ekranın sol tarafındaki sekmelerde yer alırken; mobil uygulamadaysa sağ alttan "More" seçeneğine tıklanarak görülebilecek. Aynı zamanda özellik bildirimlerde ve News Feed'de de zaman zaman gözükecek. "facebook.com/memories" adresinden de özelliğe ulaşılabilecek.

"Memories" özelliğiyle geçmiş yıllarda bugün arkadaş olduğunuz kişileri görebilecek, arkadaşlık yıl dönümlerinize özel videolar ve kolajlar bulabileceksiniz. Ayrıca sadece bugüne özel değil, birkaç gündür girmiyorsanız geçmiş haftaya yönelik geçen senelerdeki önemli olayları da görebileceksiniz. (Hürriyet)

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Facebook paylaşımlarında önemli değişim! Yeni özellik belli oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN