! Nasıl girilir, nasıl kapatılır?

Giriş Tarihi: 15.3.2012 11:19 Güncelleme Tarihi: 15.3.2012 11:20
'un yeni özelliği Timeline () ile profilinizin görünümünü çok daha detaylı bir şekilde değiştirebiliyorsunuz.

Facebook, 'Profil' sayfasını baştan yaratarak geliştirdiği "Zaman Tüneli" sayfası ile 800 milyonu aşkın kullanıcısına kendilerini çok daha farklı ve kapsamlı şekilde ifade edebilecekleri bir platform sunuyor. Facebook kullanıcılarının halihazırda kendileriyle ilgili paylaşmak istedikleri bilgilere yer verdikleri "Profil" sayfasının yerine geçecek olan "Zaman Tüneli" sayfasında kullanıcıların yaşamlarıyla ilgili tüm hikayeleri ve paylaşımları geriye doğru kronolojik sıra içinde yer alıyor.

Zaman tüneli nasıl çalışıyor?

Kullanıcıların, kendilerini ve yaşam hikayelerini diledikleri içerikte ve kapsamda, tek bir sayfada derlemelerini ve paylaşabilmelerini sağlayacak "Zaman Tüneli"nde, uygulamalardan gelen bilgiler de istenirse otomatik olarak yer alıyor.

Örneğin Facebook üzerinden müzik dinleyen bir kullanıcının dinlediği müziklerin bilgileri, eğer isterse doğrudan "Zaman Tüneli"ne eklenebiliyor.

Facebook'un yeni "Zaman Tüneli" sayfasının tasarımının üst bölümünde kullanıcıların kendilerini ifade eden diledikleri bir kapak fotoğrafının yer alacağı bir alan bulunuyor. Kullanıcılar diledikleri görsele yer vererek bir albüm kapağı gibi kendi zaman tünellerinin kapağını oluşturabilecek. Kapak fotoğrafını kullanarak çok yaratıcı profil fotoğrafları hazırlamak mümkün.

Facebook profilinizde Timeline'a geçen arkadaşlarınızı gösterip sizin de geçmenizi teklif ediyor. Bu teklifi kabul ettiğinizde zaman tüneli uygulamasına geçebiliyorsunuz

Nasıl kapatılır?

Facebook'ta bir kez zaman tüneline geçtikten sonra bir kez daha kapatma özelliği yok. Yani Facebook özellikleri kullanarak profilinizi eski halinize döndüremiyorsunuz. Bu durum dolandırıcılar için de bir kapı açtı. "Facebook zaman tünelinizi kapatın" şeklinde Facebook üzerinden mesajlar ve uygulamalar dönmeye başladı. Ancak bunlar spam uygulamalar ve çoğunluğu kimlik avlamaya yönelik. Bu yüzden zaman tünelinizi kapatıp eski haline dönmek için Facebook'tan resmi bir açıklama beklemek gerekiyor. Ancak Facebook yeni halinin Timeline odaklı olduğunu belirtiyor. Bu yüzden size zaman tünelinizi kapamayı vaat eden yazılımlardan dolandırılmamak için uzak durun.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Facebook zaman tüneli! Nasıl girilir, nasıl kapatılır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN