Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yerli 'cep'in perde arkası

Giriş Tarihi: 26.9.2013

İlk yerli telefon T40'ın gizli kahramanları üretimin perde arkasını SABAH'a anlattı. Turkcell ekibi tasarımda yerel ayrıntılara yer vermeyi unutmamış

Türkiye'nin yerli telefon beklentisine Turkcell ve Vestel'den yanıt gelmişti. Henüz tasarımları yeni ortaya çıkan telefonlarla ilgili ilk örnekler geçtiğimiz haftalarda karşımıza çıktı.

ÖZEL TASARIM EKİBİ
Telefon sahneye çıkarken işin perde arkasında neler olduğunun hikâyesini Turkcell Ar-Ge ekibi ve tasarım ofisiyle buluştuğumuzda öğrendik. Ekibin yöneticileri, tasarım ofisi yetkilileriyle birlikte yapılan çalışmaların örneklerini ilk kez SABAH'a gösterdi. Turkcell Teknoloji Müdür Yardımcısı Anıl Gül, 1.5 yıllık çalışmanın kendilerini heyecanlandırdığını ancak henüz başlangıç aşamasında olduklarını söyledi. T40'ta gürültülü mekânlarda bile sessiz bir ortamda konuşma deneyimi sunan bir teknoloji kullandıklarını belirten Gül, "Kendimize güvenimiz arttı" dedi. T40'ın endüstriyel tasarımlarını gerçekleştiren Designum firmasının baş tasarımcısı Ümit Altun ise en uygun modeli bulduklarına ikna olana kadar farklı alternatifler denediklerini ve ofiste uzun mesailer harcadıklarını vurguladı.

CEVAPSIZ ARAMA YANITSIZ KALMASIN!
Milyonlarca Turkcell müşterisinin ihtiyaç ve beklentilerine Turkcell T40 ile yanıt vereceklerini söyleyen Turkcell Teknoloji Terminal Yöneticisi Şamil Can, üründeki özelliklerin pek çok tasarım arasından seçildiğini ifade etti. Can, "Türk insanının aile büyüklerini meşgule alıp sonra arama alışkanlığını da gözettik. T40 ile bu tek harekette kilit ekranından yapılabiliyor" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yerli 'cep'in perde arkası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN