SunExpress, Gazipaşa'ya ilk uçuşunu gerçekleştirdi

SunExpress, Almanya'nın Frankfurt, Dusseldorf ve Leipzig/Halle havalimanlarından Gazipaşa Havalimanı'na düzenleyeceği uluslararası tarifeli uçuşlarından ilkini Frankfurt'tan yaptı.

Giriş Tarihi: 5.11.2013 17:18
SunExpress, Gazipaşa'ya ilk uçuşunu gerçekleştirdi.SunExpress, Almanya'nın Frankfurt, Dusseldorf ve Leipzig/Halle havalimanlarından Gazipaşa Havalimanı'na düzenleyeceği uluslararası tarifeli uçuşlarından ilkini, bu sabah Frankfurt'tan yaptı. İlk uçuş organizasyonunda
Frankfurt'tan gelen yolcular, çiçeklerle karşılandı.

Karşılama törenine katılan SunExpress Kurumsal İletişim PR Türkiye Müdürü Serdar Alyamaç, Gazipaşa Havalimanı'na tarifeli uluslararası uçuş
gerçekleştiren ilk havayolu şirketinin SunExpress olduğunu söyledi.

İlk uçuşta uçaklarının tamamen dolu geldiğini, bundan sonraki uçuşlarının da aynı doğrultuda görüldüğünü ifade eden Alyamaç, "Bugün Gazipaşa Havalimanı'na uçuş düzenleyerek ne kadar doğru bir iş yaptığımız da net bir şekilde ortaya çıktı" dedi.

Gazipaşa Havalimanı'nın trafiğinin artacağına inandıklarını dile getiren Alyamaç, şöyle devam etti:"Mevcut uçuş planımızda Gazipaşa Havalimanı'ndan salı, perşembe ve cumartesi olmak üzere haftada 3 gün Dusseldorf, salı ve perşembe günleri Frankfurt ve salı günleri de Leipzig/Halle'ye uçuş gerçekleştireceğiz. Önümüzdeki yaz için Türk rivierası olarak bölgenin turizm potansiyeli çerçevesinde uçuşları artırmayı planlıyoruz. Hem mevcut uçuş noktalarından olan frekans sayımızı artıracağız hem de Gazipaşa'dan yeni destinasyonlardan ekleyeceğiz. Bu doğrultuda uçuşlarımızla Gazipaşa Havalimanı daha yoğun bir trafik yaşayacak."

Alyamaç, 2010 yılında sadece iç hatlar için açılan ve 2011'de uluslararası uçuşlara izin verilen Gazipaşa Havalimanı'nın Almanların yoğunlukta
yaşadığı Alanya ve Side çevresine hitap ettiğini vurgulayarak, hem bölgenin potansiyeli değerlendirmek hem de bu turistik gelişimine katkıda bulunmak istediklerini kaydetti.

Dış hatlarda 10 ülkede 16 noktaya ulaşıldı
TAV Gazipaşa İşletme Koordinatörü Cengiz Aşıklı da Alanya ve çevresi açısından direkt Almanya uçuşlarının önem taşıdığını ifade etti. SunExpress'in ilk sefer yolcularını ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını dile getiren Aşıklı, şöyle konuştu:

"Tatilleri için Alanya ve çevresini tercih eden Alman vatandaşları, gurbetçilerimiz, yine burada evleri bulunan yerleşik Almanlar için kış ve yaz
boyunca devam edecek direkt uçuşlar son derece önemlidir. SunExpress bugüne kadar havalimanımıza uçuş gerçekleştiren 10'uncu havayolu şirketi idi. Sun Express ile Gazipaşa Havalimanı'ndan dış hatlarda karşılıklı direkt uçuşlarla 10 ülkede 16 noktaya ulaşılmış oldu. İlk sefer ile yeni destinasyonların SunExpress'e, bölgemiz ve havalimanımıza hayırlı olmasını diliyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SunExpress, Gazipaşa'ya ilk uçuşunu gerçekleştirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN